Iva Holmerová

ředitelka Gerontologického centra

Jsem jednou z pravidelných komentátorek pořadu Jak to vidí...

Co dělám v rozhlase:
Jsem jednou z pravidelných komentátorek pořadu Jak to vidí...

Mimo rozhlas:
Pracuji v Gerontologickém centru, které jsem spoluzakládala už v roce 1992 a které je zařízením městské části Praha 8. Jsem tu ředitelkou a vedoucí lékařkou. Dále jsem vedoucí CELLO (Centra pro studium dlouhověkosti a dlouhodobé péče FHS UK). Tuto práci mám taky moc ráda. S kolegy se zabýváme touto čím dále tím více aktuální problematikou.

Co mě baví:
Někdy říkám, že mou profesí je geriatrie a koníčkem gerontologie. To je ale přece jen trochu nadsazené. Moc volného času sice nemám, ale snažíme se jej s manželem trávit aktivně, tedy v přírodě, na kole, pokud to je možné. Máme dvě dospělé dcery, jednu v Praze a jednu nyní už dlouho v Londýně, tři vnučky a jednoho vnuka, tři z nich se narodili v lednu a únoru 2016 a další v červenci 2017. Když jsou pohromadě, vypadají jako čtyřčata, ale to tak často není, protože dvě vnučky žijí v Londýně a dvojčata tady v Praze. A posledním členem rodiny je věčně veselá a zlobivá fenka Áďa.

Další související témata:
Mým velkým a dlouhodobým tématem je problematika demence a Alzheimerovy choroby, a to nejen z pohledu čistě zdravotnického, ale také společenského. Dlouho jsem předsedovala České alzheimerovské společnosti a i teď jsem v její správní radě.

Všechny články

Stránky

Sledujte nás

Kolegové