Co dělám v rozhlase:
Osud mě na sklonku roku 2015 zavál do Českého rozhlasu, kde se rozkoukávám a zvykám si na to, že vše se musí sdělit slovem, bez možnosti doprovodit je obrazem.
Před rozhlasem:
Už je to půl století, co jsem přišel na svět, vlastně nedaleko odtud, od rádia. Tedy v porodnici v Londýnské ulici. Základní škola, gymnázium Jana Nerudy v Hellichově ulici na Malé Straně, pak nástavba v Resslově ulici a konečně Vysoká škola ekonomická, kterou jsem úspěšně završil v roce 1991. Už v roce 1990 jsem nastoupil do zahraniční rubriky Zpravodajství České televize, kde jsem si prošel snad vším. Redakční práce, zahraniční cesty, moderování zpráv, zahraniční „21“, Objektivu a pak hlavní zpravodajské relace ČT. V té době jsem se začal podílet na pořadu Toulavá kamera, který vysíláme – snad – už 14. rokem. „Toulavku“ spoluvytvářím i v této době coby externí spolupracovník ČT. Kromě uvedené práce jsem spolupracoval na dokumentárních pořadech pro středoškolskou mládež třeba o drogových závislostech, ochraně životního prostředí, o roli lesa v krajině, o vodohospodářství, recyklaci odpadů. Z České televize jsem odešel v roce 2012.
Mám tři děti – Josefa (23 let), Aničku (18 let) a Filipa (5 let). Takže o zábavu už dlouho je, a ještě dlouho bude, postaráno.
Co mě baví:
Pokud mohu, tak se ve volném čase věnuji rybaření, houbaření, pěstování kaktusů a v posledních letech hlavně chovu včel, které mne naprosto uchvátily a ukázaly další rozměr přírody, krajiny. Jsou to neskuteční dobrodinci, kteří nám dávají opravdu mnoho, a zaslouží si vytvářet pro ně co možná nejpříznivější podmínky nejen v podobě ochrany krajiny, nechovat je primárně pro získávání hromady medu, ale prostě s díky za to, že tu s námi ještě jsou – a to nemusí trvat věčně.
Všechny články
-
9 mýtů o financích: Opravdu je dobrovolník „jen“ ten, kdo...
Zažitý mýtus o práci dobrovolníků rozptýlí poslední díl rubriky 9 mýtů o financích. Do finále došla i naše soutěž. Na vaše odpovědi počkáme až do neděle 10. září 20...
-
Slovníček pojmů (9/9)
Slovníček nabízí vysvětlení pojmů z 9. (a posledního dílu) rubriky 9 mýtů o financích.
-
9 mýtů o financích: Chcete se stát živnostníkem, ale nevíte...
Patříte mezi ty, kteří vnímají zaměstnání „jako něco jistého“ a roli živnostníka jako nejistotu a riziko? To, že jde o další z velmi rozšířených mýtů, určitě rozptý...
-
Slovníček pojmů 9 mýtů o financích (8/9)
Slovníček nabízí vysvětlení pojmů z 8. dílu letní rubriky 9 mýtů o financích.
-
Slovníček pojmů 9 mýtů o financích (7/9)
Slovníček nabízí vysvětlení pojmů ze 7. dílu letní rubriky 9 mýtů o financích.
-
9 mýtů o financích: Zaměstnání je jistota
Je vašim snem pracovat jako zaměstnanec? Dosáhnout na zaměstnanecké výhody a mít jistotu pravidelného příjmu? Proč je to ale jen další z rozšířených mýtů?
-
Slovníček pojmů 9 mýtů o financích (6/9)
Slovníček nabízí vysvětlení pojmů, které jste mohli zaslechnout už v 6. dílu letní rubriky 9 mýtů o financích.
-
9 mýtů o financích: Jak správně investovat?
Jak své peníze násobit a dosáhnout zisku? Proč stojí zato investovat i zdánlivě malé příjmy? Odpoví další díl našeho prázdninového cyklu.
-
Slovníček pojmů 9 mýtů o financích (5/9)
Slibovaný malý slovníček nabízí vysvětlení pojmů, se kterými jste se setkali v 5. díle.
-
9 mýtů o financích aneb Exekuce se mě netýká
V roce 2016 bylo v České republice celkem 834 tisíc exekucí. Platí, že jsou výsadou nízkopříjmové části obyvatelstva nebo se mohou týkat každého?