9 mýtů o financích: Chcete se stát živnostníkem, ale nevíte jak na to?

31. srpen 2017

Patříte mezi ty, kteří vnímají zaměstnání „jako něco jistého“ a roli živnostníka jako nejistotu a riziko? To, že jde o další z velmi rozšířených mýtů, určitě rozptýlí (už předposlední díl) letní rubriky Odpoledne s Dvojkou.

Podle Gabriely Křivánkové, předsedkyně správní rady o. p. s. yourchance, se lidé se bojí postavit na vlastní nohy. „Jednoduše nevěří, že by dokázali uspět.“ Všichni živnostníky být samozřejmě nemůžeme, protože jsou profese, kde to prostě nejde. Pokud ale pracujete v oboru, „kde by to šlo“, zkuste to…

Mýtus 8: Je lepší být zaměstnancem, než živnostníkem

Napadlo vás, že taky můžete obě formy výdělku kombinovat? „Pokud máte jasný cíl a dokážete na sobě trochu zapracovat, jste na dobré cestě,“ říká Křivánková. Ví, o čem mluví, protože začínala s úplně stejnými problémy. Doporučuje začínat pomalu, nejlépe při zaměstnání. Taky je dobré využít centra pro startupy nebo požádat o mentoring.

Víc se dozvíte v audiozáznamu a taky ve videu:

NAŠE SOUTĚŽ

Otázka č. 8:
Jak byste definovali svou osobní značku?

Soutěžní pravidla

Každý týden zveřejníme novou soutěžní otázku. Správnou odpověď odešlete do týdne po našem čtvrtečním vysílání! Odpovídat můžete přímo v našem formuláři, nebo si otázku vytisknout a poslat klasickou poštou na adresu Český rozhlas Dvojka, Vinohradská 12, 120 99 Praha 2. (Počítejte ale s prodlením, které má pošta na doručení!) Třetí možností je formulář nascanovat a poslat mailem na adresu odpoledne@rozhlas.cz. Odpovědi označte zkratkou 9M (tedy 9 mýtů o financích).

Čtěte také

Taky můžete nakreslit komiks, natočit krátké (maximálně tříminutové video)! To ale musíte vložit na svůj youtube nebo facebook a poslat jen odkaz (najdete přímo ve formuláři).

Co můžete vyhrát?

Ze správných odpovědí vybereme každý týden 3 z vás! A co můžete vyhrát? Cenou je knižní set Prima život. A ten, kdo se bude chtít zapojit i do velkého finále na konci léta, může si stáhnout soutěžní arch a všech devět odpovědí poslat najednou (výše uvedeným způsobem).

Deset finalistů pak v polovině září pozveme na osobní setkání s hosty pořadu, a nejen to. Soutěž se dále řídí Pravidly soutěží Českého rozhlasu Dvojky.

Spustit audio