Životní motto:
Nerad bych se oddal jedné větě, jednomu výroku. Oblíbenost nejrozličnějších mouder a citátů se dynamicky proměňuje dle nálady či aktuální životní situace.
Co dělám v rozhlase:
V rozhlase jsem častěji za mikrofonem coby interpret či ten, kdo je dotazován. Noční Mikrofórum je unikátní příležitost zvát si a následně hovořit se zajímavými lidmi o jejich práci, životě, názorech na vše, co se nás dotýká. To vše s jistou lehkostí a zdravou mírou nadhledu. Mým přáním je zprostředkovávat posluchačům takový pořad, jaký bych já sám s chutí poslouchal.
Před rozhlasem:
Po dvanácti šťastných sezónách strávených v angažmá v Městských divadlech pražských (ABC a Rokoko) jsem se vydal na volnou nohu a zakouším radosti i náklady tohoto svobodného postavení. V minulosti bylo mou domácí scénou Švandovo divadlo, krátce jsem zakotvil také v Kladně a počátky mého divadelního působení jsou v Divadle v Celetné. Tomu všemu předcházelo pět veselých let intenzivního studia na katedře činoherního divadla pražské DAMU.
Všechny články
-
Host: Jan Baset Střítežský, kameraman
Jak výrazný vliv na formování jeho estetického cítění měl rodný Zlín? Na čem se zadrhla jeho házenkářská kariéra? Moderuje Vasil Fridrich.
-
Blízká setkání moderátorů. Speciál s historkami ze zákulisí pořadu
Moderátorského „žezla“ pořadu se opět ujímají pravidelné průvodkyně Tereza Kostková a Adéla Gondíková. V Radiocafé proběhlo posezení s jejich prázdninovými kolegy.
-
Host: Petr Tureček, evoluční biolog. Moderuje Vasil Fridrich
Jak se dají vysvětlit proměny civilizačního ideálu krásy? Proč skončila jeho kariéra jevištního komika? Plánuje vydání další básnické sbírky? Moderuje Vasil Fridrich.
-
Přeju si bouřky i na dovolené. K mému koníčku to prostě patří, myslí si jejich lovec Jiří Kouřil
„Bouřky se mi líbily už odmalička. Maminka říká, že jsem se narodil při bouřce a to byl asi první impuls. A co teprve když jsem zjistil, že blesk lze vyfotit,“ vzpomíná.
-
Herečka Kristýna Ryška: Negativní postavy nevnímám a priori jako špatné. Chci pochopit i parchanty
Na ztvárnění postav si vyvinula vlastní metodu. „Vždycky si je zkonkrétním s někým, koho znám. Těžší je to u záporných figur. Obhájím si ale i parchanty,“ směje se herečka.
-
Host: MUDr. Robert Rusina, neurolog
Čím ho vybavil několikaletý studijní pobyt ve Francii? Jsou skutečně neurodegenerativní onemocnění zásadním ohrožením pro současnou civilizaci? Moderuje Vasil Fridrich.
-
New York je moje láska. Chodím tam po světle, vypráví fotografka Alžběta Jungrová
Poprvé po revoluci jela za svojí prababičkou, ženou Ferdinanda Peroutky, do New Yorku. A byla to láska na první pohled. „Miluji ho,“ vyznává se fotografka.
-
Nenávidím elitářské umění. Vždycky si v hledišti představuju obyčejného člověka, říká Ondřej Sokol
Kdy jako režisér cítí radost? „Když mám pocit, že se dotýkám něčeho nadpozemského. Těch okamžiků není moc, ale málokomu se to v jiné profesi může podařit,“ uvažuje nahlas.
-
Konkurs do divadla jsem dělal na zapřenou. Rodiče nechtěli, abych byl hercem, prozrazuje Petr Rychlý
Třikrát ho odmítli na pražské DAMU. „Poprvé to se mnou zamávalo. Když dostanete úředně potvrzeno, že nemáte talent, tak je to smutné. Ale touha dělat divadlo byla velká.“
-
Host: Petr Rudolf Manoušek, zvonař a restaurátor zvonů
Co pro něj znamenala spolupráce na odlévání největšího zvonu světa? Jak přijímá fakt, že je zřejmě poslední, kdo se v rodu tomuto umění věnuje? Moderuje Vasil Fridrich.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »