Co dělám v rozhlase:
Připavuji a moderuji pořad Jak to vidí...
Před rozhlasem:
Vystudovala jsem žurnalistiku na Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě a na podzim 1989 zakotvila v Československém rozhlase v Praze. Ve federálním vysílání jsem se od přípravy zpráv dostala k moderování živého vysílání od Dobrého jitra až po odpolední proud, a to ve slovenštině. V zahraniční redakci jsem se pak věnovala dění na Balkáně, ve střední Evropě a Latinské Americe.
Po rozdělení Československa jsem za čtvrt roku ve slovenské redakci zahraničního vysílání změnila místo. Přijala jsem nabídku nového českého ministerstva zahraničí a stala se zástupkyní ředitele tiskového odboru. Byla to výborná zkušenost, ale když po roce a půl pilování češtiny přišla nabídka vrátit se za mikrofon, „volání divočiny“ zvítězilo. Od ledna 1997 do září 2001 jsem působila jako zahraniční zpravodajka Českého rozhlasu v Německu a měla to štěstí, že jsem sídlila nejdříve v Bonnu a také v Berlíně. Profesně i lidsky to byla životní zkušenost, která se mi nesmazatelně vryla pod kůži.
Do Německa jsem pak pět let pravidelně vyjížděla za reportážemi a rozhovory pro Mladou frontu Dnes jako zahraniční redaktorka. Málokoho proto překvapilo, když jsem v únoru 2007 odjela sbírat další novinářské zkušenosti do Hamburku. K návratu do Prahy mě přiměla nabídka spolupodílet se na přípravě mediální koncepce českého předsednictví v EU v prvním pololetí 2009. V tu dobu mě oslovila Dvojka, a já se tak v září 2008 vrátila za mikrofon.
Co mě baví:
Mojí vášní jsou už od malička divadlo, hudba, ale i cestování a cizí jazyky. Proto také polovinu mé rozsáhlé knihovny tvoří mapy, atlasy, učebnice a slovníky. Považuji za samozřejmost naučit se alespoň pár frází jazyka země, kde strávím třeba jen krátkou dovolenou. Ať je to bulharsky nebo finsky.
Všechny články
-
Adam Černý: Jízdenky zdarma jsou symbolem partnerství Francie a Německa. Vztahy jsou ale vlažné
60 tisíc jízdenek na vlak zdarma pro mladé. Tím chtějí Německo a Francie oslavit výročí Elysejské smlouvy. „Poměry nejsou, co bývaly,“ vysvětluje komentátor Adam Černý.
-
Biolog Storch: Ochrana 30 procent pevniny a moří? Výsledky konference OSN předčily veškerá očekávání
Ambiciózní cíle si stanovili účastníci konference OSN v Montrealu o biologické rozmanitosti. Do roku 2030 chtějí ochránit 30 % pevniny a moří. O jak reálné vize jde?
-
Politolog Just: Tak vyhrocené finále jsme ještě nezažili. Vášně ale nesplasknou ani po volbách
Vystřelená nábojnice, anonymní dopisy, konec kontaktní kampaně i zrušení mítinků kvůli nemoci. Tak vyhrocené volby Česko ještě nezažilo. Proč je česká společnost rozdělená?
-
Ekonomka Klímová: Musí prezident rozumět ekonomice? Je to plus. Pravomoc má ale jen k jedné věci
Ekonomické aspekty zdůrazňovali letos téměř všichni kandidáti na Hrad. Musí prezident rozumět ekonomice? Jaký vliv má na ekonomické směřování země? A co jeho pravomoce?
-
Prezidentská kampaň vrcholí. Kdo rozhodne volby? Komentuje sociolog Tomáš Kostelecký
„Teď se hraje především o nevoliče a o ty, kteří v prvním kole volili jiné kandidáty,“ shrnuje. Jaká je aktuální taktika obou kandidátů? Jsou klíčem k úspěchu velká města?
-
Expertka Králová: Novinkou prezidentské kampaně je velká podpora neúspěšných kandidátů Petru Pavlovi
„Už není čas měnit strategii, každá chyba v kampani se rychle projeví,“ říká v rozhovoru se Zitou Senkovou expertka Alžběta Králová.
-
Břetislav Tureček: Z chování Izraele je trapně Izraelcům i spojencům na mezinárodní scéně
Proti nové vládní koalici, jejíž součástí jsou poprvé v historii i krajně pravicové síly, demonstrují tisíce lidí. Označují ji za nebezpečnou, zkorumpovanou a rasistickou.
-
Ilona Švihlíková: Globalizace jako přežitek? Světové ekonomické fórum dává prostor i opačným hlasům
Ve švýcarském Davosu odstartovalo Světové ekonomické fórum. Diskuse budou věnovány nejen aktuální ekonomické a geopolitické situaci, ale i tomu, jak zabránit polykrizím.
-
Detektiv Dzuro: Válka v Jugoslávii? Lidé nezapomněli. I po 30 letech mají strach ze svých sousedů
Bezmála 10 let působil jako vyšetřovatel mezinárodního tribunálu pro bývalou Jugoslávii. Kde se podle něj bere živná půda etnických bojů? A proč nebyli všichni potrestáni?
-
Jan Kubáček: Pánové, a teď odkryjte karty. Druhé kolo vyhraje ten, kdo se bude ostřeji bít za voliče
Češi o víkendu rozhodli o tom, kdo postoupí do 2. kola prezidentské volby. Co ukazuje rozložení podpory Petra Pavla a Andreje Babiše? Kde načerpají nový volební potenciál?
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »