Co dělám v rozhlase:
Připavuji a moderuji pořad Jak to vidí...
Před rozhlasem:
Vystudovala jsem žurnalistiku na Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě a na podzim 1989 zakotvila v Československém rozhlase v Praze. Ve federálním vysílání jsem se od přípravy zpráv dostala k moderování živého vysílání od Dobrého jitra až po odpolední proud, a to ve slovenštině. V zahraniční redakci jsem se pak věnovala dění na Balkáně, ve střední Evropě a Latinské Americe.
Po rozdělení Československa jsem za čtvrt roku ve slovenské redakci zahraničního vysílání změnila místo. Přijala jsem nabídku nového českého ministerstva zahraničí a stala se zástupkyní ředitele tiskového odboru. Byla to výborná zkušenost, ale když po roce a půl pilování češtiny přišla nabídka vrátit se za mikrofon, „volání divočiny“ zvítězilo. Od ledna 1997 do září 2001 jsem působila jako zahraniční zpravodajka Českého rozhlasu v Německu a měla to štěstí, že jsem sídlila nejdříve v Bonnu a také v Berlíně. Profesně i lidsky to byla životní zkušenost, která se mi nesmazatelně vryla pod kůži.
Do Německa jsem pak pět let pravidelně vyjížděla za reportážemi a rozhovory pro Mladou frontu Dnes jako zahraniční redaktorka. Málokoho proto překvapilo, když jsem v únoru 2007 odjela sbírat další novinářské zkušenosti do Hamburku. K návratu do Prahy mě přiměla nabídka spolupodílet se na přípravě mediální koncepce českého předsednictví v EU v prvním pololetí 2009. V tu dobu mě oslovila Dvojka, a já se tak v září 2008 vrátila za mikrofon.
Co mě baví:
Mojí vášní jsou už od malička divadlo, hudba, ale i cestování a cizí jazyky. Proto také polovinu mé rozsáhlé knihovny tvoří mapy, atlasy, učebnice a slovníky. Považuji za samozřejmost naučit se alespoň pár frází jazyka země, kde strávím třeba jen krátkou dovolenou. Ať je to bulharsky nebo finsky.
Všechny články
-
Analytik Ludvík: Scénář války se zapojením NATO je teď mnohem jasnější. 3 % na obranu jsou nutnost
Výdaje na obranu by se v příštím roce měly zvýšit na 2,3 % HDP, což má odpovídat zhruba částce 200 miliard korun. Podaří se Česku splnit závazek vůči NATO?
-
Amerikanista Pondělíček: Odložená cla? Zapadá to do Trumpovy strategie přepálit začátek a pak couvat
Americký prezident Donald Trump odložil platnost cel o 90 dní. Jejich výše bude dočasně 10 %. Co obratem v celní válce šéf Bílého domu sleduje?
-
Genetik: Slintavka ohrožuje všechny sudokopytníky. Dotčené státy spolu musí úzce spolupracovat
Jak postupuje epidemie slintavky a kulhavky? „Jediný postup, kterým lze onemocnění řešit, je bohužel likvidace nakažených chovů,“ říká molekulární biolog Jan Pačes.
-
Ekonomka: Americká cla? Trump se bude prezentovat jako vyjednavač, ale k výraznému snížení nedojde
Jaké jsou dopady nových celních opatření americké administrativy? A je možné, že Donald Trump nakonec sníží své nároky? Odpovídá ekonomka Ilona Švihlíková.
-
Vladimíra Dvořáková: Stát nehospodaří účelně. Jednodušší než náprava je ale osočit NKÚ z neznalosti
Národní kontrolní úřad zveřejnil výroční zprávu za loňský rok. Uložil šest trestních oznámení. Co si ze zjištění kontrolorů odnést? Jak efektivně vynaložil stát peníze?
-
Ekonom Hindls: Cla Donalda Trumpa? Hysterie teď nikomu nepomůže. Ve hře jsou tři různé scénáře
Od soboty začínají platit plošná 10% cla na dovoz zboží do USA. Většina států světa ale dostala od Donalda Trumpa naloženo podstatně více. Podle jaké aritmetiky postupoval?
-
Zpravodaj Viktor Daněk: Odpověď Evropy na americká cla musí být co nejtvrdší. Eso v rukávu máme
Americký prezident Donald Trump učinil to, co dlouhou dobu avizoval. Na dovoz zboží z celého světa uvalil ve středu rozsáhlý balík tzv. recipročních cel. Jak odpoví Evropa?
-
Ukrajinistka: Buča je symbol genocidního chování Ruska, ale i důvod, proč se Ukrajinci nemohou vzdát
Symbolem ruské zlovůle se před třemi lety stalo ukrajinské město Buča. Jaké je memento Buči a dalších podobně zkoušených ukrajinských měst? Podaří se vyjednat příměří?
-
Tomáš Zima: Vyšší náklady ve zdravotnictví mohou snížit nákladovou zátěž sociálního systému
Podle ministra zdravotnictví, Vlastimila Válka, přichází v lékařství konec informační slepoty. Co přinese sdílení zdravotnických a sociálních databází? Odpovídá Tomáš Zima.
-
Expertka Lizcová: Integrace cizinců v Německu? Společnost je unavená a naráží na kapacity institucí
Co přinesla televizní debata německých kandidátů na post kancléře? A jak pokračuje hledání nového rakouského kancléře? Pozvání do pořadu přijala expertka Zuzana Lizcová.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »