Co dělám v rozhlase:
Připravuji pořad Stopy, fakta, tajemství... To, že už v lednu 2015 měl tento pořad za sebou 220 pokračování, považuji za zázrak. Přijímám tento zázrak s pokorou.
Před rozhlasem:
Vystudoval jsem sice Fakultu žurnalistiky UK, pracoval v novinách, časopisech, televizi či rozhlase, ale úplně nejvíce si cením toho, že jsem třeba také fáral na šachtě, dělal horského nosiče, přidavače u zedníků, točil pivo, pekl chléb či pomáhal kácet stromy v lese.
Co mě baví:
Adrenalin prostupuje mým životem. Hory, námořní expedice, lezení do jeskyní. Adrenalin prožívám třeba také v archivech, v knihovnách. A úplně nejvíce mě baví lidé, kteří po sobě zanechávají stopy, jsou prosti jakékoliv závisti či nenávisti – protože opravdu něco dokázali.
Všechny články
-
Černý partyzán. Strhující příběh Roma, který utekl z koncentráku v Letech, aby vedl odbojový oddíl
Na Vysočině se v čase druhé světové války stal legendou. Čtyři roky na útěku. Nepolapitelný. Nedávno ještě kočující Rom, teď bojovník. Po válce jsme na něj zapomněli.
-
Když se na Sibiři učily děti česky. Příběh nejmladších československých legionářů
Společně s československými legionáři zpět do vlasti, přijely také desítky malých chlapců. Co to bylo za děti? Tajemství české školy putující transsibiřskou magistrálou.
-
Jedenáct smrtihlavů aneb Proč si kat Alois Weiss tolik zamiloval Prahu? Pátrání Stanislava Motla
Jedenáct katů na dvaadvaceti popravčích místech tehdejší třetí říše stihlo v letech 1933–1945 popravit okolo 12 000 lidí. Na Pankráci byl pánem gilotiny bývalý skladník.
-
Z Přerova až na pohřeb velkého Maora. Překvapivý osud zapomenutého dobrodruha Bohumila Pospíšila
Co přivedlo Čecha mezi novozélandské Maory? A proč ho tito tajemní domorodci přijali za svého? Poslechněte si pátrání Stanislava Motla.
-
Rvačka v židovském ghettu. Když boxerský šampion roku 1944 nasadil život za svého židovského trenéra
Boxer Július Torma v roce 1948 vybojoval pro Československo historicky první zlatou olympijskou medaili. O čtyři roky dříve svědl ale jiný, možná důležitější zápas.
-
Muž, který miloval slony. Stanislav Motl o pozdním osudu Karla Kludského z Cirkusu Humberto
Znali ho jako starého pána, který si na místní pile přivydělával k hubené penzi. Málokdo tušil, že mu kdysi ležela u nohou celá Evropa.
-
Stalo se v předvečer Štědrého dne. Proč dva čeští novináři skončili na popravišti?
V první světové válce neumírali pouze vojáci v zákopech. Proč skončili na popravištích Slavomír Kratochvíl a Josef Kotek? A komu se na Ostravsku říkalo krvavý generál?
-
Jizvy na duši paní Wandy. Svědectví o nacistickém nevěstinci v koncentračním táboře Ravensbrück
Z nedávno objevených zápisků vězeňkyně z Ravensbrücku, která se v touze zachránit si holý život stala sexuální otrokyní, připravil Stanislav Motl.
-
Děti Antonína Kaliny. Stanislav Motl odhaluje neuvěřitelný příběh českého sira Wintona
V nelidských podmínkách koncentračního tábora Buchenwald se mu podařilo zachránit před smrtí tisícovku dětí. Jeho záchranná akce nemá v dějinách druhé světové války obdoby.
-
Říkali mu prorok z Padařova. Vizionář Alfons Šťastný se nebál jít proti proudu
Vypadal jako starozákonní prorok. Obsáhl mnoho oblastí lidského vědění. Sedlák, duchovní otec českých agrárníků, a český vlastenec s utajenými židovskými kořeny.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »