Co dělám v rozhlase:
Připravuji pořad Stopy, fakta, tajemství... To, že už v lednu 2015 měl tento pořad za sebou 220 pokračování, považuji za zázrak. Přijímám tento zázrak s pokorou.
Před rozhlasem:
Vystudoval jsem sice Fakultu žurnalistiky UK, pracoval v novinách, časopisech, televizi či rozhlase, ale úplně nejvíce si cením toho, že jsem třeba také fáral na šachtě, dělal horského nosiče, přidavače u zedníků, točil pivo, pekl chléb či pomáhal kácet stromy v lese.
Co mě baví:
Adrenalin prostupuje mým životem. Hory, námořní expedice, lezení do jeskyní. Adrenalin prožívám třeba také v archivech, v knihovnách. A úplně nejvíce mě baví lidé, kteří po sobě zanechávají stopy, jsou prosti jakékoliv závisti či nenávisti – protože opravdu něco dokázali.
Všechny články
-
Kdo byl Tenzing Norgay? První, a přesto ve stínu
Bylo to 29. května 1953, kdy na vrchol Mount Everestu prvně vystoupil člověk. Přesněji byli dva. Novozélanďan Edmund Hillary a nepálský šerpa Tenzing Norgay. Co o něm víme?
-
Zapomenutá válka aneb Proč Tomáš Garrigue Masaryk nepřijel do Liberce
Byla to u nás dnes již téměř zapomenutá válka, která vzplála bezprostředně po vyhlášení Československé republiky v roce 1918. Válka o československé pohraničí...
-
Smrt ve vlnách Jaderského moře aneb Potopil český malíř Bohumil Kubišta francouzskou ponorku?
Pátrání po dramatickém a ve finále tragickém osudu jednoho z nejslavnějších českých malířů.
-
Studenti v proudech času. Studentské protesty od Václava IV. přes listopad 1989 až k Týdnu neklidu
Historie se často opakuje. Stanislav Motl se s pomocí spisovatele Otomara Dvořáka vydává po stopách protestů mladých lidí v nedávné i dávné minulosti.
-
Zjevení. Místa, kde se údajně zjevila Panna Maria, jsou i u nás
Lurdy, Fatima, Medžugorje. Místa, kam se sjíždějí ročně statisíce poutníků z celého světa. Údajně se tu kdysi zjevila Panna Maria. Viděna ale byla i u nás...
-
Smrt na ostrově lovců lebek. Barbaři na válečné stezce, nebo citliví lidé?
Pátrání po osudech a tragické smrti antropoložky Michelle Shelly Rosaldové, která dokázala žít dlouhé měsíce mezi obávanými lovci lebek.
-
Když bratr vydal sestru katovi aneb Proč zemřela Ethel Rosenbergová?
Špionážní kauzu manželů Rosenbergových dodnes halí tajemství. V dlouho utajovaných dokumentech ale Stanislav Motl našel ještě jeden tragický osud...
-
Vězeň na Bezdězu a muž s knírkem aneb Když se do Čech vrátili Braniboři
Pátrání po okolnostech, za nichž v Čechách docházelo k masivnímu drancování země, které u nás do té doby nemělo obdoby.
-
Kamenný otazník. Co mají společného Kounovské kamenné řady a britský Stonehenge?
Carnac i Stonehenge vzrušují archeology, geology a vědce dlouhá století. Kdo vztyčil neolitické menhiry? A proč? Málokdo ví, že podobná záhada existuje i v naší zemi.
-
Lidé z Arnhemské země. Pozoruhodná cesta do světa původních obyvatel Austrálie
Jsou tajemní a v lecčem nepochopitelní. Mnozí z nich stále žijí v klanových společenstvích a dodržují zákony, které jim předali duchové dávných předků. Aboriginci.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »