Co dělám v rozhlase:
Připravuji pořad Stopy, fakta, tajemství... To, že už v lednu 2015 měl tento pořad za sebou 220 pokračování, považuji za zázrak. Přijímám tento zázrak s pokorou.
Před rozhlasem:
Vystudoval jsem sice Fakultu žurnalistiky UK, pracoval v novinách, časopisech, televizi či rozhlase, ale úplně nejvíce si cením toho, že jsem třeba také fáral na šachtě, dělal horského nosiče, přidavače u zedníků, točil pivo, pekl chléb či pomáhal kácet stromy v lese.
Co mě baví:
Adrenalin prostupuje mým životem. Hory, námořní expedice, lezení do jeskyní. Adrenalin prožívám třeba také v archivech, v knihovnách. A úplně nejvíce mě baví lidé, kteří po sobě zanechávají stopy, jsou prosti jakékoliv závisti či nenávisti – protože opravdu něco dokázali.
Všechny články
-
Peklo pro Eichmannova kata. Stanislav Motl odhaluje poválečné osudy nacistického zločince
Pátrání po osudech svého času nejhledanějšího nacistického válečného zločince Adolfa Brunnera, který vraždil také na území někdejšího Československa.
-
Requiem pro Pavlínu. Neobjasněný případ zmizení zpěvačky Pavlíny Braunové v pátrání Stanislava Motla
Bylo jí něco přes 20 let, když ohromila příznivce folku. Okamžitě si podmanila okolí. Zazářila... a zmizela. Stala se 6. srpna 1988 obětí zločinu? Stanislav Motl pátrá..
-
Stíhač se vrátil domů aneb Pomníčky pilota RAF Františka Louckého
Patřil mezi československé letce, kteří bojovali v řadách britského královského letectva. Na rozdíl od jiných přežil, což považoval za dar, který musí stůj co stůj splatit.
-
Tajemství pražského golema. Není v příběhu o hliněném obrovi i kousek pravdy?
Legenda o golemovi nevzrušuje pouze návštěvníky Prahy, ale také historiky a badatele. Po jeho stopách se nyní vydal Stanislav Motl s klasikem české reportáže E. E. Kischem.
-
Dívka okovů zbavená. Neobyčejný příběh nevidomé a neslyšící Helen Kellerové
Mark Twain ji zařadil mezi největší osobnosti 19. století. Tykala si s prezidenty USA, napsala 12 knih. Neuvěřitelný příběh vůle a odhodlání v pátrání Stanislava Motla.
-
Mezihra paní Amelie aneb Vyhnanci na Sardinii a tajemná přítelkyně prezidentů Masaryka a Beneše
Pátrání Stanislava Motla po stopách na Sardinii, které tu v čase své internace zanechala pozoruhodná Švédka, jejíž srdce bilo pro Československo – Amelie Posse-Brázdová.
-
Krvavá neděle v Lounech. Nepodařená výprava za snadným lupem
Do bitvy na Bílé hoře zbývalo sedm dnů. Třicetiletá válka, která měla přinést utrpení, ještě nezačala. A právě tehdy se několik set běženců ukrylo za hradbami města Louny.
-
Smrt za úsvitu. Příběh muže, který se zapojil do protinacistického odboje
Byl už vzniku Československé republiky. Bytostně ji miloval. V době smrtelného ohrožení naší vlasti nezaváhal a šel ji se zbraní v ruce bránit. Jmenoval se Josef Doškář.
-
Válka s mloky: Výmysl, nebo skutečnost?
Román předvídající hrůzy nacismu, anebo rekonstrukce proběhlé války v minulosti? Pátrání Stanislava Motla po stopách tvora, který byl považován za předpotopního člověka.
-
Když svět v hrůze oněměl... aneb Svatý z moravských Loštic
Vyhlazovací tábory Osvětim, Majdanek, Sobibor. Symboly nacistického holokaustu. Kdo však dnes ví, že ještě před jejich vznikem existovaly v Jugoslávii i jiné tábory smrti.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »