Jaroslav Sedláček

Moderátor

Moderuji pořad Noční Mikrofórum.

Životní motto:
Mouder, která mě ve své době oslovila, pomohla mi něco pochopit a posunout se v něčem dál, byla určitě celá spousta. Hlavně v mládí. Moc rád se ale vracím k větě z filmu Juraje Jakubiska „Sedím na konári a je mi dobre“: „A možná tohle je ta chvíle, pro kterou jsme přišli na svět.“ Nikdy nevíme, proč jsme vlastně přišli na svět a každou chvíli je potřeba brát s pokorou. A abych nezapomněl zhluboka dýchat v žádné životní situaci, tak jsem si v práci na počítač nalepil papírek s větou: „Kdo má pravdu, nemusí křičet.“

Co dělám v rozhlase:
Od dubna 2018 moderuji pořad Noční Mikrofórum..

Před rozhlasem:
18 let jsem o filmu a televizi psal, pak jsem se začal filmem a televizí živit. Podílel jsem se na více než padesáti celovečerních filmech, jednom seriálu (další chystám) a několika dokumentárních cyklech. Vedle toho učím na vysoké škole, podílím se na programu několika festivalů a sedím v několika porotách a komisích, i když to jsem začal v poslední době radikálně omezovat.

Co mě baví:
Jak můžu, tak utíkám do přírody, nejčastěji na kole. Jinak mám rád jaro, českou krajinu, slovenské hory, dobré příběhy, čisté moře, bouřící oceán, New York, slunce, svítání, měkké boční světlo v podvečer se všemi těmi dlouhými stíny, nebe plné hvězd a spoustu dalších věcí. Ale hlavně obdivuji všechny lidi, kteří jsou fajn.

Všechny články

Stránky