Tereza Stýblová
Moderuji na Dvojce Kávu o čtvrté, Kolotoč a Sobotní Dobré ráno s Dvojkou.
Životní motto:
„Buď chytrá, blbejch je dost.“ (Jan Werich)
Co dělám v rozhlase:
Moderuji pořady Káva o čtvrté, Kolotoč a Sobotní Dobré ráno s Dvojkou. Když už během vysílání cítíte, že „to“ tam je, že „to“ funguje, je to ta největší porce energie, kterou kromě silné dobré kávy může člověk za mikrofonem dostat.
Před rozhlasem:
Nejdřív nevědomky, a později už vědomě, jsem se chystala k rozhlasovému mikrofonu. Vždycky jsem milovala slovo. Nevím, jak to popsat, ale odmalinka jsem moc ráda poslouchala „dospěláky“, jak spolu mluví. Nevadilo mi, že jim nerozumím, stačilo mi nechat se unášet proudem lidské řeči, barvou hlasu… To mi zůstalo dodnes, často se zaposlouchám do cizích hovorů. Nebojte se, nechci vyzvídat, jen je mi to příjemné, a třeba ve vlaku mě to spolehlivě ukolébá ke spánku. Když jsem se tedy po studiích žurnalistiky, češtiny a angličtiny nestala ani spisovatelkou, ani učitelkou, ani herečkou, jak jsem v dospívání toužila, stala jsem se moderátorkou. A jsem šťastná.
Co mě baví:
Baví mě má práce. Je to skvělé, když je pro vás vaše práce zároveň tím největším „koněm“. K mikrofonu navíc občas přidám ještě kamery České televize v pořadu Sama doma. Ovšem sama doma s malým „s“ nejsem téměř nikdy. Mám dvě úžasné dcery, dvojčátka Sáru a Ester, a manžela, a s těmi je mi nejlépe ze všech.
Všechny články
-
Začátky Scotland Yardu. Strážníci se svolávali řehtačkami
Scotland Yard, dnes známý jako Metropolitní policie, byl založen 29. září 1829 v Londýně. V současnosti je asi nejznámější policejní organizací na světě.
-
Kníže Václav. Ze státníka svatým patronem díky atentátu
Přemyslovce Václava popisují legendy jako velmi vzdělaného panovníka, který se stal obětí úkladné vraždy a vstoupil mezi svaté. Atentát údajně zosnoval jeho bratr Boleslav.
-
Tádž Mahal. Památka UNESCO a jeden ze sedmi novodobých divů světa
V indickém státě Ágra dokončili 27. září 1654 stavbu mauzolea Tádž Mahal. Na věčnou památku své zesnulé manželky Mumtáz Mahal ho nechal vystavět císař Šahdžahán.
-
Pyšná princezna. Klenot československé kinematografie
Pohádka Pyšná princezna měla premiéru 26. září 1952. Její natáčení bylo málem zakázáno. Autoři museli původní scénář hodně pozměnit. Natáčení poznamenal i velký skandál.
-
Jaroslav Ježek. Blues z modrého pokoje
Nápaditý skladatel, jazzový průkopník, hudební šéf jednoho z nejoriginálnějších meziválečných divadel. Tím vším byl Jaroslav Ježek.
-
Dokázala se napojit na vědomí rostlin a měla i čichové vize. Osudové ženy: mystička Míla Tomášová
Profesně se věnovala přírodním vědám. Na její život měl ale silný vliv i duchovní svět. Vycházela z křesťanské mystiky a zabývala se i východní filozofií.
-
Čarodějnický proces v Salemu. Sto padesát obviněných, desítky odsouzených, dvacet popravených
Čarodějnický proces v americkém Salemu byl jedním z mála případů inkvizičního stíhání čarodějnic v Americe. Svou brutalitou si nezadal s čarodějnickými procesy v Evropě.
-
Greta Garbo. Charismatická, podmanivá a nepolapitelná
Poprvé slavná herečka promluvila ve zvukovém filmu, když si objednávala whisky. Diváci z jejího přízvuku a podmanivého altu šíleli.
-
Agatha Christie. Slavná autorka detektivek i dívčích románů
Pod pseudonymem Mary Westmacott napsala téměř dvě desítky dívčích románů. Vy ji ale pravděpodobně budete znát pod jménem Agatha Christie.
-
Jan Masaryk. V jeho nitru se střídaly dvě protikladné bytosti
Jan Masaryk, mladší syn prvního prezidenta Československé republiky TGM a jeho manželky Charlotte, se narodil ve vile „Osvěta“. Ale v jeho osudu bylo víc tmy než světla.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »