Tereza Stýblová
Moderuji na Dvojce Kávu o čtvrté, Kolotoč a Sobotní Dobré ráno s Dvojkou.
Životní motto:
„Buď chytrá, blbejch je dost.“ (Jan Werich)
Co dělám v rozhlase:
Moderuji pořady Káva o čtvrté, Kolotoč a Sobotní Dobré ráno s Dvojkou. Když už během vysílání cítíte, že „to“ tam je, že „to“ funguje, je to ta největší porce energie, kterou kromě silné dobré kávy může člověk za mikrofonem dostat.
Před rozhlasem:
Nejdřív nevědomky, a později už vědomě, jsem se chystala k rozhlasovému mikrofonu. Vždycky jsem milovala slovo. Nevím, jak to popsat, ale odmalinka jsem moc ráda poslouchala „dospěláky“, jak spolu mluví. Nevadilo mi, že jim nerozumím, stačilo mi nechat se unášet proudem lidské řeči, barvou hlasu… To mi zůstalo dodnes, často se zaposlouchám do cizích hovorů. Nebojte se, nechci vyzvídat, jen je mi to příjemné, a třeba ve vlaku mě to spolehlivě ukolébá ke spánku. Když jsem se tedy po studiích žurnalistiky, češtiny a angličtiny nestala ani spisovatelkou, ani učitelkou, ani herečkou, jak jsem v dospívání toužila, stala jsem se moderátorkou. A jsem šťastná.
Co mě baví:
Baví mě má práce. Je to skvělé, když je pro vás vaše práce zároveň tím největším „koněm“. K mikrofonu navíc občas přidám ještě kamery České televize v pořadu Sama doma. Ovšem sama doma s malým „s“ nejsem téměř nikdy. Mám dvě úžasné dcery, dvojčátka Sáru a Ester, a manžela, a s těmi je mi nejlépe ze všech.
Všechny články
-
Mahátma Gándhí: „Nejsem vizionář. Jsem praktický idealista.“
Mahátma Gándhí. Jeden z největších duchovních a politických vůdců. Jako dítě se bál hadů a tmy, na vysoké propadal. Neúspěchy ho přiměly se sebou pracovat a změnit se.
-
Božena Němcová. Žena zmítaná dobovými poměry i vášní
Žila v neuspokojivém manželství a v obrovské hmotné nouzi. Přesto dokázala stvořit výjimečné dílo. Spisovatelka, buditelka a také žena, která se vzepřela dobovým konvencím.
-
Byli jednou dva písaři. V legendárním seriálu řádili Sovák s Horníčkem
Legendární seriál Byli jednou dva písaři měl premiéru 20. ledna 1973. Hlavní role obsadili Jiří Sovák a Miroslav Horníček, scénář napsal Jaroslav Dietl.
-
James Watt. Jeden z největších vynálezců průmyslové revoluce
To, že máte nápad, neznamená často vůbec nic. Důležitá je vytrvalost a trocha štěstí... Příběh jednoho z největších vynálezců průmyslové revoluce začíná 19. ledna 1736.
-
Kevin Costner. První pušku dostal v pěti letech! V Tanci s vlky naháněl 3500 bizonů
Kevin Costner se narodil 18. ledna 1955. Film Tanec s vlky si sám režíroval a málem v něm přišel o život, když natáčel scénu, kde běží na koni bez sedla ve stádu bizonů.
-
Režisér Konstantin Sergejevič Stanislavskij. Sláva jeho inscenací překročila hranice Ruska
Když se řekne ruské divadlo, napadne vás patrně jako jeden z prvních Konstantin Sergejevič Stanislavský. Slavný herec a režisér se narodil 17. ledna 1863.
-
André Michelin. Muž, který vydal prvního průvodce pro autoturisty
André Jules Michelin se narodil 16. ledna 1853 v Paříži. Budoucí inženýr a průmyslník se svým bratrem založil firmu na výrobu pneumatik Michelin.
-
Johanka z Arku. Upálena jako kacířka. Později prohlášena za svatou
Johanka z Arku. V roce 1431 byla bojovnice proti anglické okupaci Francie v pouhých devatenácti letech upálena za kacířství. V roce 1920 byla prohlášena za svatou.
-
Most Golden Gate. Typická oranžová barva je důležitá kvůli bezpečnosti lodní dopravy
Stavba mostu Golden Gate začala 5. ledna 1933. O 4 roky později se stal nejdelším visutým mostem světa. Zpočátku to všichni považovali za nereálné.
-
Mrakodrapy. Všechno to začalo v New Yorku a Chicagu. Nejvyšší budova světa je Burdž Chalífa
Nejvyšší budova světa, dubajská Burdž Chalífa byla do provozu uvedena 4. ledna 2010. Vydáme se po stopách historie mrakodrapů. Navštívíme New York i Chicago.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »