Tereza Stýblová
Moderuji Kávu o čtvrté, Příběhy z kalendáře a Sobotní Dobré ráno s Dvojkou.
Životní motto:
„Buď chytrá, blbejch je dost.“ (Jan Werich)
Co dělám v rozhlase:
Moderuji pořady Káva o čtvrté, Příběhy z kalendáře a Sobotní Dobré ráno s Dvojkou. Když už během vysílání cítíte, že „to“ tam je, že „to“ funguje, je to ta největší porce energie, kterou kromě silné dobré kávy může člověk za mikrofonem dostat.
Před rozhlasem:
Nejdřív nevědomky, a později už vědomě, jsem se chystala k rozhlasovému mikrofonu. Vždycky jsem milovala slovo. Nevím, jak to popsat, ale odmalinka jsem moc ráda poslouchala „dospěláky“, jak spolu mluví. Nevadilo mi, že jim nerozumím, stačilo mi nechat se unášet proudem lidské řeči, barvou hlasu… To mi zůstalo dodnes, často se zaposlouchám do cizích hovorů. Nebojte se, nechci vyzvídat, jen je mi to příjemné, a třeba ve vlaku mě to spolehlivě ukolébá ke spánku. Když jsem se tedy po studiích žurnalistiky, češtiny a angličtiny nestala ani spisovatelkou, ani učitelkou, ani herečkou, jak jsem v dospívání toužila, stala jsem se moderátorkou. A jsem šťastná.
Co mě baví:
Baví mě má práce. Je to skvělé, když je pro vás vaše práce zároveň tím největším „koněm“. K mikrofonu navíc občas přidám ještě kamery České televize v pořadu Sama doma. Ovšem sama doma s malým „s“ nejsem téměř nikdy. Mám dvě úžasné dcery, dvojčátka Sáru a Ester, a manžela, a s těmi je mi nejlépe ze všech.
Všechny články
-
Mistrovství Miloše Kopeckého. Vstal z postele a v depresi bavil diváky
Baron Prášil, padouch Hogo Fogo nebo doktor Štrosmajer. Legendární český herec s posmutnělýma očima po mamince, který dokázal rozesmát. Zemřel 16. února 1996.
-
Kevin Mitnick. Počítačový hacker, který se vloupal do systémů IBM, Motorola a Nokia Roky unikal FBI
Od 80. let obávaný fantom digitálního světa. FBI ho konečně dopadla po moholatém pátrání 15. února 1994. Po propuštění z vězení se stal expertem na bezpečnost.
-
P. G. Wodehouse. Krále anglických humoristů vychovávala armáda tet
Jedním z nejčtenějších humoristů 20. století je autor komorníka Jeevese, který zemřel 14. února 1975. Jeho otec pracoval v Hongkongu, takže ho vychovávala babička a tety.
-
Antonín Koniáš. Muž špatné pověsti, který toužil zachránit ztracené
Antonín Koniáš se narodil 13. února 1691 do rodiny předáka jezuitské tiskárny v Klementinu. Tato kolej se stala jeho osudem. Rozhodl se pro vstup do jezuitského řádu.
-
Jean Effel. Politický karikaturista ze Západu se stal v SSSR kultem
Narodil se 12. února 1908 v Paříži. Jeho obrázky vydávalo během jednoho roku i 16 francouzských periodik. Na základě jeho kreseb vznikl animovaný film Stvoření světa.
-
Malíř Zdeněk Burian. Pravěku zůstal věrný do konce života
Narodil se 11. února 1905. Na pražskou AVU nastoupil jako zázračné dítě už ve čtrnácti letech, ale po roce školu opustil. K malování se dostal přes manuální práce.
-
Obchodní dům Kotva. Brutalistní styl s půdorysem připomínajícím včelí plástev
Obchodní dům Kotva byl slavnostně otevřen 10. února 1975. Nahradil 280 obchodů rozesetých po centru Prahy. O zákazníky se staralo na 2 tisíce zaměstnanců.
-
Hra Monopoly. Měla varovat před kapitalismem, ale stala se jeho symbolem
Původně neúspěšnou osvětovou hdeskovou hru levicové aktivistky modifikoval někdo jiný, prohlásil za svůj nápad a výhodně prodal největšímu výrobci her v USA.
-
Životní lásku obětovala boji za práva žen. Zemřela na popravišti. Osudové ženy: Františka Plamínková
Coby učitelka ženy vzdělávala. Později se jako politička zasloužila o rovné volební právo pro ženy a zrušení celibátu učitelek. Ač inteligentní a krásná, nikdy se nevdala.
-
Petr Muk. Hudba, víra, láska... do všeho šel naplno
Petr Muk se narodil 4. února 1965. S kapelou Oceán vyjel po revoluci do Anglie na turné s legendárními Erasure. Svou židovskou víru naplno projevil ve skupině Shalom.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »