Veronika Pourová

nutriční terapeutka

Podílí se na přípravě pořadu Jezte, ať vám to sluší.

Absolvovala studium bakalářského oboru nutriční terapeut na 1. lékařské fakultě UK, magisterského oboru nutriční specialista na 1. lékařské fakultě UK a magisterského oboru technologie potravin na VŠCHT. Od roku 2023 studuje doktorský studijní program hygiena a epidemiologie na lékařské fakultě Masarykovy univerzity.

Je spoluautorkou knihy O výživě a kuchařky Vyváženě, členkou České asociace nutričních terapeutů a spoluzakladatelkou blogu Ne hladu.

Již během studia získala četnou praxi v oblasti nutriční péče, působila jako nutriční terapeutka v provozu Nemocnice Kladno, dva roky se věnovala nutričnímu poradenství u sportovců v Institutu sportovního lékařství a měsíční praxi absolvovala v roce 2017 také na oddělení diabetologie a metabolických poruch v nemocnici AKH ve Vídni. V minulosti pracovala také pro Výzkumný ústav potravinářský Praha, kde se věnovala studiu zdravotních účinků polyfenolů z obilovin, pozitivních účinků vlákniny na lidský organismus a glykemického indexu potravin.

Věnuje se individuálnímu poradenství v oblasti zdravé výživy, sportovní výživy, redukce hmotnosti a výživy při vybraných onemocněních, pořádá semináře a přednášky na nejrůznější populární témata ve výživě. Ve své disertační práci zkoumá metody měření a výpočtu energetického příjmu.

Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem. Pro stanici Dvojka připravuje - společně s nutriční terapeutkou Andreou Jakešovou a moderátorkou Terezou Bebarovou - pořad o radosti z jídla i ze života Jezte, ať Vám to sluší.

Všechny články

Stránky

Sledujte nás

Kolegové