Vanda Hybnerová exceluje v Madisonských mostech: Na dvě hodiny jsem se zamilovala
Divadlo Nová Spirála uvádí hru Madisonské mosty. „Všichni znají ten kultovní film a všechny ženy 35+ by chtěly zažít něco podobného,“ uvádí herečka. Proč má ráda kavárny? Kolik zvířat má na svém ranči? Odkdy je posedlá cirkusem? Proč má jako herečka ráda kolegyni Meryl Streep? Co na hru Madisonské mosty říká její partner Lukáš? A na co by ráda pozvala?
„Když za mnou režisérka Viktorka Čermáková přišla s touto nabídkou, ptala jsem se sama sebe, kde v sobě najdu tu víru a naději, že se něco podobného může ženě v pokročilejším věku přihodit. Ženám po 55 letech ten princ na bílém koni často u vrátek nezvoní.“
„Jsem docela cynická a ironická v některých věcech a věděla jsem, že tady to bude muset být poctivá herecká práce, kdy musím publiku předat ten cit a emoci. Navíc s Janem Révaiem jsme se pracovně ani lidsky neznali,“ vypráví Vanda Hybnerová.
„V divadle jsme zjistili, že je to velká výzva. Nová Spirála má několik točen a v prvních dnech jsem z nich měla mořskou nemoc. Až do generálky jsem nevěřila, že se tam ta chemie odehraje. Ale energie, která k nám přišla od publika, způsobila, že jsem se na dvě hodiny zamilovala,“ uzavírá herečka Vanda Hybnerová v Blízkých setkáních z Radiocafé Vinohradská 12.
Související
-
Než jsem se stala babičkou, myslela jsem, že už mě nic nepřekvapí, přiznává Vanda Hybnerová
Zní to neuvěřitelně, ale stala se babičkou. „Když se můj táta stal dědou, nenechal si tak říkat. Byl Boba. Přemýšlím, jak si budu říkat já,“ říká herečka Vanda Hybnerová.
-
Kontakty se zvířaty mám někdy raději než s lidmi, přiznává Vanda Hybnerová
„Jsem pražská holka a ta příroda ke mě postupně nějak přišla. Teď ji považuju za nutnost k životu,“ prohlašuje herečka v Blízkých setkáních.
-
Mim Radim Vizváry: Vážím si přátelství s Borisem Hybnerem. Pro mě to byl pantomimický táta
Začínal jako loutkoherec, ale kolegové ho přesvědčili, aby šel na pantomimu. „Nejlepší cestou pro mě byla vždy určitá stylizace. Nikdy jsem neměl rád na jevišti slova.“
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.