Profesionálové. Novinářka, lékař, kriminalista. Dokuseriál o tom, jak vypadaly profese před 100 lety

30. květen 2023

Stoleté výročí rozhlasového vysílání na našem území je dobrou příležitostí k tomu, připomenout si, jak lidé před 100 lety žili. Dokuseriál Profesionálové proto přichází s výzvou pro tři známé reprezentanty atraktivních profesí, kteří zkusí dělat svou práci „postaru“ jako v roce 1923.

Autor pořadu: Jan Herget
Dramaturgie: Jan Herget
Zvukový mistr: Tomáš Pernický, Radim Dlesk
Hudba: David Kubíček
Premiéra: 19. 5. 2023

Novinářka Zdeňka Trachtová si bude muset poradit bez nahrávacího zařízení, internetu a telefonu. Lékař Tomáš Šebek bude určovat správnou diagnózu bez rentgenu, CT a dalších vyšetřovacích metod. A kriminalista Josef Mareš bude ohledávat místo činu jen s lupou a zápisníkem v ruce.

Vždy jim bude na blízku odborný garant, který přidá zajímavé informace o jednotlivých profesích před 100 lety. Garanty jsou Jan Pokorný, Pavel Pafko a Michal Dlouhý.

Jak vypadala novinářská profese před sto lety? 

Jaké choroby trápily lidstvo před sto lety? A jak vypadala léčba?

Jak se vyšetřovaly zločiny před sto lety?

Dokuseriál vypráví skutečné příběhy na pokračování a jejich prostřednictvím zkoumá vybrané společenské fenomény. Každý měsíc se věnuje jednomu tématu. Poslouchejte pravidelně v úterý po 18.00 na stanici Český rozhlas Dvojka nebo kdykoliv později na našem webu či v aplikaci mujRozhlas.

autor: Jan Herget
Spustit audio

Související