Zpěvačka Tereza Balonová: Jsem dnes pyšná na své mladší já, že se chopilo příležitosti. Tehdy jsem se začala tvarovat

11. duben 2024

„Kapela Jelen jsou pro mě něco jako starší bráchové, kteří mě oslovili, když mi bylo 17 let, jestli bych s nimi nejela na jejich velké turné jako předskokanka,“ vzpomíná na své začátky. Jaké byla dítě? Na které nástroje hraje a změnila ji kytara? Co prozradila o té svojí dnešní? Pamatuje si své první básničky a písničky? Kde a jak si zapisuje nápady? A jaký vztah měla s babičkou?

„Pro mě jako holku, která do té doby hrála po hospůdkách a studentských klubech, to bylo neuvěřitelné stát před tolika lidmi. Viděla jsem, jak funguje velká kapela, jezdila jsem s nimi v dodávce a dodnes si říkám, že je hustý, že mi to naši dovolili. Když jsme jednou vzpomínaly s mámou, říkala: Ty ses nás moc neptala, ty jsi nám to spíš oznámila,“ usmívá se.

„Ta nabídka pro mě byla něco, co se absolutně neodmítá. Trochu jsem žila svůj dětský sen. Jsem dnes pyšná na svoje mladší já. Že jsem neotupěla, nezhloupla a věděla, že to je ta cesta. Že člověk si to musí odpracovat a je to krásná příležitost, jak dělat to, co člověk miluje.“

„Myslím, že jsem se tehdy začala tvarovat. Protože člověk zažívá něco jiného a sbírá zkušenosti. To všechno mě vytvarovalo do té, kterou jsem dnes,“ uzavírá Tereza Balonová v Blízkých setkáních z Radiocafé Vinohradská 12.

autoři: Tereza Kostková , eh

Související