Na koncertech jde člověk s kůží na trh. Je tam sám za sebe, soudí herečka a zpěvačka Ivana Korolová

16. květen 2024

Je herečkou, zpěvačkou a taky skvělou dabérkou. „Herecký život je rozmanitý. Nedovedu říct, co mě baví nejvíc. Asi právě to, že jsem chvíli tam a chvíli tady,“ uvažuje. Toužila vždycky zpívat? A jaký hudební styl si zvolila? Jak pečuje o své hlasivky? Pamatuje si na první roli, kterou dabovala? Co prozradila o muzikálu Tarzan? A proč doporučuje běhání?

Má vlastní kapelu s názvem Ivana Korolová. „Moje touha ji mít trvala několik let. Je to cesta, na které musí člověk zjistit, co a o čem chce zpívat. Bylo to dlouhé hledání.

Ivana Korolová

Toužila jsem nebýt jen reproduktor existujících písniček, ale vydat ze sebe vlastní emoci, svůj názor. Jsem ráda, že se to povedlo,“ pochvaluje si zpěvačka a herečka.

Naplňuje ji víc zpěv, nebo herectví? „Zpěv je něco jiného než stát na jevišti a hrát. Často z toho mám větší nervy. Na koncertech jsem sama za sebe a nemůžu se schovat za žádnou postavu. Člověk jde se svojí kůží na trh. Ale když vidím, že to lidi baví, tak je to skvělé,“ uzavírá Ivana Korolová v Blízkých setkáních z Radiocafé Vinohradská 12.   

autoři: Tereza Kostková , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.