Zdeněk Řehoř. Nenápadný herec, kterého všichni známe

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zdeněk Řehoř

Kdo by neznal Krkonošské pohádky! Ale vzpomene si někdo z vás na jméno herce, který ztvárnil postavu hajného? Napsal Ondřej David. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Kromě jednoho z nejpopulárnějších večerníčků všech dob ho můžeme znát i jako tatínka z neméně populárního seriálu Taková normální rodinka. Ti z vás, kdo si vzpomněli na jméno Zdeňka Řehoře, se trefili.

Do soukromí si nikoho nepouštěl

Dnes si připomeneme 101. výročí narození tohoto herce, jehož doménou byli nenápadní muži v pozadí, kteří však byli podstatnými hybateli děje.

Stejně, jak nenápadně a jemně působil na jevišti, tak žil i svůj soukromý život, do něhož téměř nikoho nevpouštěl. O to více překvapí, že jsou v něm i dramatické zvraty a silné vášně.

Další Příběhy z kalendáře připomenou císaře, který si vysloužil přízviska jako zvrhlík, sadista, krutovládce či zhýralec.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související

  • Noblesní strohost…

    Anebo také: …ostýchavost, niternost, možná velká dávka skepse, ale i ironie, někdy ovšem rovněž přísnost a odměřenost… To vše spojeno se štíhlým, asketicky působící...

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.