Vandrákem se člověk nestane tak jednoduše, tvrdí Jan Révai

1. listopad 2018

Jan Révai, herec, tanečník, muzikálový zpěvák a motorkář se vším stal tak trochu mimochodem. Když má člověk talent, tak se mu zjevně neubrání.

Pořad o toulání se světem a o svobodném cestování se pro Jana Révaie stal splněným snem. „Můžeme si to dělat tak, jak chceme,“ potvrzuje herec.

„Na cestu mě to táhne každou chvilku, při každém západu slunce, krásném rozednívání, dokonce i když je ošklivo. Vandrákem se člověk nestane ale tak jednoduše,“ říká Jan Révai. A dodává, že je něco úplně jiného natáčet pořad pro televizi a opravdu si někam jen tak vyrazit s kamarády bez přítomnosti kamer.  

Jaké to je stát se na chvíli tulákem? Která z jeho „rolí“ mu sedí nejvíc? Co ho na cestách nejvíce překvapilo? A od koho se dozvěděl ty nejdůležitější rady?

autoři: Martina Kociánová , mjp
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.