Jaká je úroveň cestování v České republice a kdy správně reklamovat?

5. srpen 2017
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy voda, dovolená , teplé počasí, koupání, relax, odpočinek, tropická vedra

Cestování po naší domovině je stejně krásné jako po cizině. K nepříjemnostem ale může dojít všude. Co když ale služby nejsou takové, jaké cestovka slibovala? Jak zájezd reklamovat?

„Cestovní ruch v ČR se neustále vyvíjí a rozšiřuje. Jezdí sem více turistů a i Češi rádi cestují po vlasti. Přibývá aktivit, do kterých se lidé mohou zapojit,“ připomíná Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení z dTestu.

Dnes se už žádný hotel neobejde bez webových stránek. Navíc je mnoho portálů, které nabízejí různé druhy ubytování. „Vždy je lepší si stránky nejprve prohlédnout a zjistit si informace a kontaktní údaje. Pokud je vše v pořádku, tak je vždy ještě lepší najít na internetu nějaké recenze na hotel,“ radí Zelený.

Připomíná, že je dobré přečíst si jich víc a nedůvěřovat slepě jen těm kladným. V dnešní době totiž není o falešné recenze nouze. Když navíc jedeme s cestovní kancelář,í tak k tomu ještě přibývá přečíst si zkušeností cestovatelů se samotnou cestovní kanceláří. „V České republice jich působí relativně dost. Trh je přitom celkem bezpečný, protože každý kancelář je pojištěná.“

Jak reklamovat?

Co ale dělat, pokud přijedete na místo a zjistíte, že něco není v pořádku? „Vždy je dobré mít na paměti, že máme uzavřenou smlouvu, od které lze odstoupit. Pokud má hotel nějaké vady, neměli bychom otálet a ihned je vytknout,“ radí Lukáš Zelený.

turista

„Majitel hotelu je povinen poskytnout takový pokoj, na kterém jsme se dohodli. A pokud to nesplňuje, tak bychom se měli bránit,“ říká právní poradce s tím, že se může jednat například o záměnu pokoje, ve kterém není slíbený výhled na jezero nebo klimatizace.

Dejte si ale pozor! Nelze jen přijet na místo a tvrdit, že hotel nevypadá jako na fotce. V tomto případě má poskytovatel služby právo na storno poplatek.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.