Před rozhlasem:
Kdybych měla psát pracovní životopis, musely by vzniknout dva. Jeden, který by mapoval mojí moderátorskou kariéru a jeden pěveckou. Původně jsem si vybrala profesi historičky. Tento obor, konkrétně historii a muzeologii, jsem vystudovala na Slezské univerzitě v Opavě a současně vystudovala i ostravskou Lidovou konzervatoř. Už během studií jsem začala pracovat jako redaktorka a moderátorka zpravodajství České televize. V roce 1994 jsem začala moderovat hlavní zpravodajskou relaci v TV Nova. Od roku 1996 jsem nastoupila jako moderátorka večerního zpravodajství do TV Prima a hlavní zprávy tam moderovala až do roku 2006. V roce 2007 jsem moderovala na ČT24 živý diskuzní pořad Vedlejší efekty. Od března 2008 do září 2009 jsem moderovala zprávy a publicistické pořady v digitální zpravodajské televizi Z1.
V roce 1996 jsem začala také v rádiu Frekvence 1 moderovat svůj pořad Odpolední klid, který se každý víkend živě vysílal téměř tři roky. Mezi hosty byly i osobnosti, které tady mezi námi už nejsou, a tak rozhovory s Pavlem Tigridem, Borisem Rösnerem, Waldemarem Matuškou, Jiřím Reinsbergem nebo Miloslavem Šimkem patří mezi vzácné vzpomínky a relikvie, které umožňuje profese moderátora.
Pravidelně také publikuji své „glosy“ v časopise Československá fotografie. Souběžně s touto moderátorskou a novinářskou profesí hostuji v operních domech v Česku, koncertuji doma i v zahraničí a spolupracuji s mnoha hudebními tělesy.
Do divadla jsem vstoupila prostřednictvím muzikálu. Tři roky jsem zpívala jednu ze sólových rolí v úspěšném muzikálu Krysař. Po té jsem se zaměřila především na klasickou hudbu. V českých divadlech hostuji v mezzosopránových rolích (G. Verdi: Nabucco – Fenena, G. Puccini: Madama Butterfly – Suzuki, Ch. Gounode: Faust a Markétka – Siebel, W. A. Mozart: Cosi fan tutte – Dorabella, A. Dvořák: Rusalka – žínka, J. Strauss: Netopýr – hrabě Orlovský, A. Dvořák: Čert a Káča – Káča...). Pravidelně koncertuji s Triem Amadeus. Tento mozartovský projekt je mimořádný především tím, že úpravy písní i árií pro mezzosoprán a dechové trio vznikají speciálně pro společné koncerty.
Zároveň jsem součástí Tria Lyrico (Kateřina Englichová – harfa, Žofie Vokálková – flétna), kde interpretuji především francouzský a italský repertoár spolu s harfou a flétnou. Spolupracovala jsem s řadou hudebních těles, například se Severočeskou fi lharmonií, Královéhradeckou fi lharmonií, Janáčkovou fi lharmonií Ostrava, Wihanovým kvartetem. Hostovala jsem ve Státní opeře Praha, v Hudebním divadle v Karlíně, v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, v Městském divadle Karlovy Vary a pravidelně hostuji v Divadle F. X. Šaldy v Liberci.
Na společných projektech jsem spolupracovala s Kateřinou Englichovou, Lubomírem Brabcem, Jaroslavem Svěceným nebo Wihanovým kvartetem. V repertoáru mám mezzosopránové i některé sopránové role, řadu písňových cyklů a oratorních skladeb. Koncertuji nejen na domácích scénách, ale také v New Yorku, Německu, Rakousku, Japonsku nebo na Kypru. Ve své koncertní činnosti se věnuji i dětem. Koncertní program „Vážná hudba nemusí být vážná“ se snažím mladým lidem přiblížit klasickou hudbu. Za činnost v oblasti umění mi v roce 2002 udělila Evropská unie umění Cenu Gustava Mahlera.
Všechny články
-
„Kdybych měla děti, možná by všechno bylo jiný.“ Odešla mecenáška Meda Mládková
Ve věku 102 let zemřela známá mecenáška a sběratelka umění Meda Mládková. Poslechněte si její vzpomínky povídání o umění, křivdě i čokoládě v rozhovoru z roku 2012.
-
„Už jsem si říkal, že stáhnu oponu.“ Cestovatel Miroslav Zikmund odešel navždy
Ve věku 102 let zemřela cestovatelská legenda Miroslav Zikmund. Dvojka si ho připomíná starším rozhovorem s Martinou Kociánovou z 24. srpna 2011.
-
Kam už bych dnes nejel? Na místa znesvěcená davy lidí, co jen přijedou a odfajfkujou: Byl jsem tam
Ve středu 1. prosince 2021 už jednou provždy odešel cestovatel Miroslav Zikmund. S Jiřím Hanzelkou procestoval svět. I o tom na Dvojce vyprávěl v roce 2015.
-
„Nejmystičtější místo na světě?“ Za cestovatelem, etnografem a náčelníkem Kikapú Miloslavem Stinglem
V pondělí 11. května zemřel etnograf Miloslav Stingl. Bylo mu 89 let. „Mrzí mě, že nejsem o 50 let starší,“ říkal na Dvojce v rozhovoru v roce 2014 před výpravou na Papuu.
-
„Lidem se zdá, že jsem v kondici. A to mně dělá dobře.“ Poslední rozhovor Dušana Vančury na Dvojce
Ve věku 82 let náhle zemřel zpěvák, kontrabasista a zásadní textař Spirituál kvintetu. Připomeňte si ho v rozhovoru, který Dvojce dal krátce po svých 80. narozeninách.
-
Běhání mi změnilo život, přiznává spisovatelka a blogerka Zuzana Součková
Lidé se s krizí středního věku vypořádávají různě. Když Zuzaně Součkové hrozil syndrom opuštěného hnízda, obula si tenisky, vyrazila ven a začala běhat.
-
Lék na rakovinu prsu už testujeme na pacientech. Za rok ale nebude, říká chemik a biolog Jiří Neužil
Najít lék proti rakovině je snem mnohých vědců. Chemik a biolog Jiří Neužil se nádorovými chorobami intenzivně zabývá. Jak daleko je ještě od zázračného léku?
-
Lidi mě na rozdíl od památek nepřestávají překvapovat, říká moderní tulák Ladislav Zibura
Nemusí se toulat, ale chce. Navštívil Nepál, Jeruzalém, Čínu či Gruzii a napsal o tom zajímavé knihy. Začínal jako mnozí jiní poutí do Santiaga de Compostela.
-
Nevím, jestli zrovna Ivan Jonák nebo Ivan Roubal našli ve vězení boha, pochybuje novinář Josef Klíma
Investigativní novinář Josef Klíma se desítky let zabývá kriminálními případy. Jeho kauzy a knihy posloužily jako předlohy k filmům. Teď mu vyšla nová kniha.
-
Jan Potměšil: Mám štěstí na lidi kolem sebe
Pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci nebo v kultovní film Bony a klid vystřelily Jana Potměšila mezi populární herce. Přišel prosinec 1989, tragická autonehoda.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »