„Potvora ani mrcha nemají mužský rod.“ Omeletky Haliny Pawlowské o potvorách

13. květen 2023

V Omeletkách budeme mluvit o potvorách. Na některých z nich, třeba na mořských potvorách, si pochutnáváme, některé potvory, třeba hmyz, si pochutnávají na nás. A samozřejmě potvory jsou lidé. Mě zaujalo, že podstatná jména potvora ani mrcha nemají mužský rod. Ale na druhou stranu už jsem slyšela od jedné dámy, že její expřítel byl „pěknej mrch!“ V Omeletkách uslyšíte povídku Amálky Zahradníčkové I ještěrky mají karmu. A Halina Pawlowská přidá recept na mladý lilek s cuketou.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.