„Nejzlomyslnější jsou tiskařští šotkové.“ Omeletky Haliny Pawlowské o zlomyslnosti

2. duben 2023

Omeletky jsou dnes naplněné zlomyslností. K nejzlomyslnějším patří tiskařští šotkové. Ať čte člověk jakýkoli text třeba dvacetkrát, jakmile je kniha vytištěná, vždycky se v ní objeví nějaká fatální chyba. Proto jsem po letech dospěla k jediné spolehlivé zásadě. Knihu, na které jsem pracovala, za žádných okolností už nikdy neotvírám! V Omeletkách uslyšíte povídku Aleny Nedomové Berany, berany, duc. A Halina Pawlowská přidá recept na zapečený lilek s piniovými oříšky.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.