„Nejzlomyslnější jsou tiskařští šotkové.“ Omeletky Haliny Pawlowské o zlomyslnosti

2. duben 2023

Omeletky jsou dnes naplněné zlomyslností. K nejzlomyslnějším patří tiskařští šotkové. Ať čte člověk jakýkoli text třeba dvacetkrát, jakmile je kniha vytištěná, vždycky se v ní objeví nějaká fatální chyba. Proto jsem po letech dospěla k jediné spolehlivé zásadě. Knihu, na které jsem pracovala, za žádných okolností už nikdy neotvírám! V Omeletkách uslyšíte povídku Aleny Nedomové Berany, berany, duc. A Halina Pawlowská přidá recept na zapečený lilek s piniovými oříšky.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...