„Ve Finsku jsem posluchače oslovila jako záchody a sprchy.“ Omeletky Haliny Pawlowské o životě

12. únor 2023

Omeletky dnes budou o životě. Byla jsem ve Finsku na setkání autorů komedií. Věděla jsem, že je dobré říct pár slov ve finštině. Vedle toalet  byl nápis dámy a páni. Řekla jsem to v úvodu a pak pokračovala anglicky. Pán z kulturního centra v Helsinkách říkal: „Bylo to fajn, ale proč jsi, prosím tě, hned na začátku, tak vážně říkala: Záchody, sprchy!“ Uslyšíte povídku od Veroniky Velacké Sáňkovačka aneb kdo z koho. Halina Pawlowská nabídne povídku Život je správnej!

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová