Navštivte Panenský Týnec. Vypráví se, že místo léčí, uzdravuje deprese a dodává energii

9. červenec 2021

První díl tipů na výlet po strašidelném Česku přináší Václav Žmolík. Zavede vás do Panenského Týnce, místa, které láká svatebčany, nemocné i léčitele. Mnozí lidé věří, že síla mohutných zdí je uzdravující. Zdejší nedostavěný chrám léčí deprese a dodává dobrou náladu. Podle pověstí stačí chodit po zdejších vyšlapaných cestičkách. S Václavem Žmolíkem navštívíme i hrad Trosky. 

Poslechněte si tipy na výlety po strašidelných místech v Čechách a na Moravě, která stojí za to navštívit. Zajímavosti o známých i neznámých končinách, kde si lidé povídají tajuplné legendy, vypráví Václav Žmolík vždy od pondělí do čtvrtka po 14. hodině na Dvojce. Záznam najdete na konci týdne i na webu a v aplikaci mujRozhlas.

autoři: Václav Žmolík , juk
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.