O pořadu Strašidelné povídky

Unikátní kolekce děsivých povídek od předních českých autorů! Speciální vysílací projekt Českého rozhlasu Dvojka přináší premiéry inspirované tajemnými místy České republiky. Historie, pověsti, zvláštní energie a mrazivé příběhy z per Ondřeje Neffa, Pavly Horákové, Petry Soukupové, Michala Sýkory, Arnošta Golflama, Terezy Verecké a Richarda Klíčníka, Michaely Klevisové a Petra Stančíka.

K létu patří tajemství a příběhy. Český rozhlas Dvojka proto na prázdniny 2021 připravil atraktivní projekt Strašidelné léto. Osm tajemných míst, osm povídek významných českých autorů v Českém rozhlase Dvojka. Nové postavy, zápletky a příběhy o známých strašidelných oblastech, kde se odpradávna lidé bojí.

Čtěte také

Dramaturgyně Zuzana Vlčková vybrala osm míst v celé České republice, kde se lidé odpradávna bojí nebo si o lokalitě vyprávějí legendy a mrazivé historky.

Oslovila renomované české autory, aby pro místa, kde se tají dech, napsali nové příběhy. Vznikl tak unikátní rozhlasový soubor Strašidelné povídky, které si můžete poslechnout na Dvojce, zpětně na webu a v podcastových aplikacích.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
Tento pořad se již nevysílá, audiozáznamy jsou stále dostupnéDvojka

Poslední záznamy

Pořad připravují

Další pořady

 • Hvězdné návraty

  Příběhy českých herců a komiků.

 • Historie českého zločinu

  Dobrodružství české kriminalistiky na pomezí rozhlasové hry a dokumentu.

 • Pochoutkový rok

  Kulinární magazín spojený s exkluzivní soutěží – přihlaste své jedinečné recepty a vyhrajte kuchyňské ceny v celkové hodnotě 100 000 Kč. Přihlaste se zde >>

 • Rozhlas jede za vámi

  Zábavná show Aleše Cibulky se vydává na cestu po celé České republice. Každý měsíc na jiném místě a s bohatým programem.