O pořadu Strašidelné povídky

Unikátní kolekce děsivých povídek od předních českých autorů! Speciální vysílací projekt Českého rozhlasu Dvojka přináší premiéry inspirované tajemnými místy České republiky. Historie, pověsti, zvláštní energie a mrazivé příběhy z per Ondřeje Neffa, Pavly Horákové, Petry Soukupové, Michala Sýkory, Arnošta Golflama, Terezy Verecké a Richarda Klíčníka, Michaely Klevisové a Petra Stančíka.

K létu patří tajemství a příběhy. Český rozhlas Dvojka proto na prázdniny 2021 připravil atraktivní projekt Strašidelné léto. Osm tajemných míst, osm povídek významných českých autorů v Českém rozhlase Dvojka. Nové postavy, zápletky a příběhy o známých strašidelných oblastech, kde se odpradávna lidé bojí.

Čtěte také

Dramaturgyně Zuzana Vlčková vybrala osm míst v celé České republice, kde se lidé odpradávna bojí nebo si o lokalitě vyprávějí legendy a mrazivé historky.

Oslovila renomované české autory, aby pro místa, kde se tají dech, napsali nové příběhy. Vznikl tak unikátní rozhlasový soubor Strašidelné povídky, které si můžete poslechnout na Dvojce, zpětně na webu a v podcastových aplikacích.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
Tento pořad se již nevysílá, audiozáznamy jsou stále dostupnéDvojka

Poslední záznamy

Pořad připravují

Další pořady

 • Desky, pásky, vzpomínky

  Písničky, které provázely život slavných muzikantů. Vyprávění hudební osobnosti o svém životě, inspiraci, rodině i přátelích, spoluhráčích a dalších zajímavostech.

 • Kulatá muzika

  Desky, které stojí za to poslouchat...

 • Česká dvanáctka

  Hitparáda nových českých písniček populární hudby.

 • Pochoutkový rok

  Kulinární magazín spojený s exkluzivní soutěží – přihlaste své jedinečné recepty a vyhrajte kuchyňské ceny v celkové hodnotě 100 000 Kč. Přihlaste se zde >>