S rozhlasem je spojený celý můj profesní život. Zkušenosti z tištěných médií, rádia, televize i práce v oblasti propagace kultury ho spíše obohatily, nikdy neoslabily mou fascinaci rozhlasem a chuť pro něj pracovat.
Po začátcích v regionálních stanicích jsem dostala možnost podílet se na vznikajícím vysílaní mluveného slova, publicistické stanici Rádio Česko (kterou později nahradil Český rozhlas Plus).
Později jsem pracovala v domácí redakci, redakci kulturní publicistiky a jako editorka a dramaturgyně stanice Dvojka. Té vděčím za možnost vracet se k moderaci v pořadu Noční Mikrofórum. Od dubna 2022 jsem vedoucí Tvůrčí skupiny Literatura, drama a zábava.
Všechny články
-
Co se naučila od Jiřiny Šiklové? Prozrazuje Alexandra Doleželová z organizace Jako doma
Proč se po absolvování prestižní studijní stáže rozhodla změnit profesní směr a vyměnit akademické prostředí za pomoc bezdomovcům? Moderuje Zuzana Vlčková.
-
Proč na tanec chodí tak málo lidí? Zamýšlí se Yvona Kreuzmannová, ředitelka Tance Praha
Vyčnívá mezi umělci coby někdejší studentka ekonomie? Jak se podle ní liší či prolínají současný tanec, divadlo a cirkus?
-
Agatha Christie: Růže a tis. Romantický příběh, který královna detektivek napsala pod pseudonymem
Psychologický příběh o lásce, politických intrikách a překvapivých rozhodnutích. Romantika téměř s detektivní zápletkou. Čte Martin Preiss.
-
Host: Martin Bedřich, literární historik, šéfredaktor nakladatelství Portál
Moderuje Zuzana Vlčková.
-
Maďarština je fascinující jazyk, studenti dělají chybu, že jí pomíjejí, říká hungarista Jíří Januška
Obvykle se kulturní blízkost Čechů a Maďarů ilustruje na tom, že oba národy dobře rozumí Hrabalovi a milují ho. Máme ale mnohem víc styčných bodů a dlouhou historii.
-
Folklór v mé práci nejsou ornamenty, ale otisk krajiny a jejích příběhů, říká Pavla Vachunová
„Na Horňácku jsou usazené rody po generace, jeho tradice nebo tvarosloví krajiny máme hluboko v sobě,“ vysvětluje Pavla Vachunová.
-
Mistrovský kurz sebeobrany Jasmíny Houdek. Spolu s tipy, jak získat sebevědomější postoje
Nejde jen o nebezpečí. Sebeobrana je také o tom, jak dovolíte, aby se k vám lidé chovali i v běžných situacích, říká instruktorka moderní sebeobrany Jasmíny Houdek.
-
Člověk nemůže dělat jen dobré věci. Ale musí se o to snažit, říká psycholog Jeroným Klimeš
Přední klinický psycholog mluví o své cestě od geologie k lidským duším, o rodině a rozchodech nebo o tom, proč se v Česku nedá dělat dobrá věda.
-
Jak na učení jazyků: podle barev, pravou hemisférou, poslechem? Mistrovský kurz Lucie Gramelové
Lucie Gramelová mluví dvanácti jazyky a v několika dalších zvládne číst. V podcastu Mistrovský kurz ukazuje mýty, zaručené tipy i nejlepší metody učení se cizích jazyků.
-
Jak vypadá město laskavé k lidem? Zamýšlí se architekt Osamu Okamura
Máme už za sebou zlatý věk architektury? A vydá se Osamu Okamura jednou do politiky za svými bratry?
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »