Negativní reakce mě motivují, abych pokračovala, přiznává instruktorka sebeobrany Jasmína Houdek

20. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jasmina Houdek

Abych upozornila na sexuální násilí, zvykla jsme si představovat se jako holka, která byla ve 14 letech znásilněná. Dnes jsem dál, můj hlas má sílu a můžu podpořit ostatní, vysvětluje v Nočním Mikrofóru.

Své trauma přetavila ve svůj energetický zdroj, vyrovnala se s ním a dnes odmítá být obětí. Učí principy moderní sebeobrany, které nejsou o přeprání agresora, ale spíše o vyhnutí se nebezpečné situaci.

Osvěta je cestou 

V neposlední řadě si dala za úkol změnit svět. Jejím cílem je mluvit o problému sexuální agrese a do takové míry, jak bude možné, s ním také skončit.  Kromě toho, že Jasmína Houdek jako jedna z prvních žen v Česku začala otevřeně mluvit o tom, jak byla znásilněna, dnes také v rámci osvěty vypráví o zkušenosti s tvrdými drogami, ke kterým ji právě znásilnění dovedlo.

O nejtemnějších záhybech intimity umí mluvit s energií a optimismem. V rozhovoru se Zuzanou Vlčkovou se smíchem přiznala, že nejvíce negativních reakcí sklízí za to, že je feministka. O životě, který vedl od bolesti a drog k naplnění, rodině, štěstí a touze dělat svět lepší, ale také o principech sebeobrany, kterou užijeme i v běžných životních situací, nejen v přímém ohrožení, mluvila Jasmína Houdek v Nočním Mikrofóru na Dvojce.

Spustit audio