Julie Kalodová
Připravuji příspěvky do ranního a dopoledního vysílání na Dvojce.
Životní motto:
„No a co?“
Co dělám v rozhlase:
Netušila jsem, že známé hlasy, které mě z rádia provázejí celým životem, budou jednou mí kolegové i ve skutečnosti. V rozhlase jsem pomáhala šířit skvělé rozhlasové pořady všude tam, kde jsou posluchači s mobilem v ruce. Poté jsem se přesunula jako redaktorka Dvojky i k mikrofonu.
Před rozhlasem:
Vystudovala jsem pedagogickou fakultu, pár let se věnovala sociálně znevýhodněným dětem v „brněnském Bronxu“ kolem ulice Křenová, což byla výtečná životní zkušenost. Po mateřské jsem nastoupila do médií. Pracovala jsem jako editorka MF DNES, přispívala do Hospodářských novin, Vlasty i Receptáře a dalších magazínů. Šest let jsem pracovala jako content manažerka v soukromé firmě. Texty se zabývám každý den, edituji i nápisy na kečupu. Napsala jsem asi vagon textů, rozhovorů, fejetonů a reportáží. A doufám, že druhý vagon mě ještě čeká.
Co mě baví:
Miluji svérázný život v barokním vodním mlýně na jižní Moravě. Píšu, chodím do kopce a kolem řek, plavu, střílím na střelnici a jezdím na lodích. V důchodu všechno prodám, na plachetnici se pustím do psaní knížky a u toho budu poslouchat Český rozhlas.
E-mail: julie.kalodova@rozhlas.cz
Všechny články
-
Analytik Tureček: Když v Iráku mohli útočit Američané, proč ne my na Ukrajině, mohou se ptát Rusové
Co přinesla irácká operace, která začala před dvaceti lety? „Neskončila tak rychle, jak se očekávalo a přinesla erozi mezinárodního práva,“ říká analytik Břetislav Tureček.
-
Biolog Storch: Svítíme moc, světla mají nepříznivou barvu. Směr svitu lamp určí nová norma
Světelný smog je téma, o kterém se mluví teprve dvacet let. „Překvapuje mě, jak rychle se v této oblasti postupuje,“ komentuje ekolog David Storch z Univerzity Karlovy.
-
Která první dáma chodila nejlépe oblečená? Noblesní byla Hana Benešová, míní historička Burianová
„Žena s kloboukem musí mít dávku sebevědomí,“ připouští v Blízkých setkáních historička Miroslava Burianová. Moderuje Tereza Kostková.
-
Zpravodajka Šafaříková: Vyjednávání o vstupu Ukrajiny do EU stojí. Chybí souhlas všech členů Unie
Ukrajina zatím příliš nepokročila v otázce členství v Evropské unii. „Ukrajina se ale intenzivně připravuje,“ komentuje na Dvojce situaci zpravodajka Kateřina Šafaříková.
-
Červená řepa a hodně lásky. Ukrajinský boršč z Prahy hojí stesky po domově a chutná i turistům
Tradiční ukrajinský boršč dal název bistru The Boršč a my jsme se přišli podívat, jak specialita zákazníkům chutná. Podniku lidé po domácku říkají Boršárna.
-
Historik Stehlík: Prezidenta vnímáme panovnicky. Mohli bychom se vrátit k prezidentství
Otevřenější komunikace a civilní prezidentství. Tak vnímá novou prezidentskou éru na Pražském hradě historik a slovakista Michal Stehlík. Moderuje Zita Senková.
-
Tomáš Laně: V Turecku se zvedá nálada proti režimu. Firmy stavěly, kde neměly, normy neplatily
Jak tragédie v Turecku ovlivní pozici prezidenta Erdogana, který se ve volbách chystá obhájit svůj mandát? Z místa katastrofy unikají videa, kde lidé kritizují jeho vládu.
-
Václav Malý: Korunovační klenoty symbolizují zastavení. Je to rituál, lidé to silně prožívají
„Korunovační klenoty jsou symbolem stálosti. Lidé se potřebují,“ míní Václav Malý. Je jedním ze sedmi klíčníků, kteří otevřeli dveře Korunní komory. Moderuje Zita Senková.
-
Adam Černý: Jízdenky zdarma jsou symbolem partnerství Francie a Německa. Vztahy jsou ale vlažné
60 tisíc jízdenek na vlak zdarma pro mladé. Tím chtějí Německo a Francie oslavit výročí Elysejské smlouvy. „Poměry nejsou, co bývaly,“ vysvětluje komentátor Adam Černý.
-
Jeho máchání levou rukou jsem pečlivě studoval na YouTube, popisuje herec Robert Jašków roli Putina
Jak se Robert Jašków připravuje na negativní role? „Každá postava má dva póly. Kdo je jenom zlý, patří do ústavu. O hodných to platí také,“ svěřuje se v Blízkých setkáních.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »