Julie Kalodová

externí spolupracovnice

Na web Dvojky zpracovávám záznamy pořadu Jak to vidí...  Je to velká vášeň. 

Životní motto:
„No a co?“

Co dělám v rozhlase:
Netušila jsem, že známé hlasy, které mě z rádia provázejí celým životem, budou jednou mí kolegové i ve skutečnosti. V rozhlase jsem pomáhala šířit skvělé rozhlasové pořady všude tam, kde jsou posluchači s mobilem v ruce. Poté jsem se přesunula jako redaktorka Dvojky i k mikrofonu. Vrátila jsem se k psané novinařině a v současnosti píšu pro deník Právo a server Novinky.cz o policejních a krimi tématech.   

Před rozhlasem:
Vystudovala jsem pedagogickou fakultu, pár let se věnovala sociálně znevýhodněným dětem v „brněnském Bronxu“ kolem ulice Křenová, což byla výtečná životní zkušenost. Po mateřské jsem nastoupila do médií. Pracovala jsem jako editorka MF DNES, přispívala do Hospodářských novin, Vlasty i Receptáře a dalších magazínů. Šest let jsem pracovala jako content manažerka v soukromé firmě. Texty se zabývám každý den, edituji i nápisy na kečupu. Napsala jsem asi vagon textů, rozhovorů, fejetonů a reportáží. A doufám, že druhý vagon mě ještě čeká.     

Co mě baví:
Miluji svérázný život v barokním vodním mlýně na jižní Moravě. Píšu, chodím do kopce a kolem řek, plavu, střílím na střelnici a jezdím na lodích. V důchodu všechno prodám, na plachetnici se pustím do psaní knížky a u toho budu poslouchat Český rozhlas.

E-mail: julie.kalodova@rozhlas.cz

Všechny články

Stránky

Sledujte nás

Kolegové