Mrzí mě, že se u nás pořád obsazuje podle vzhledu, svěřuje se herečka Anežka Rusevová

28. únor 2023

Přibrala při studiu na DAMU. „Někteří pedagogové do mě zaseli, že jsem tlustá. Dokonce jsem měla pocit, že místo toho, aby se řešilo, jak hraju, řešilo se, že mám kila navíc,“ vzpomíná v Blízkých setkáních. Jak se teď stravuje? Kdy a proč se naučila německy? Baví ji v Německu hrát? Chtěla by se tam přestěhovat? Kam až sahají kořeny její herecké rodiny? Na co se těší?

„Mrzí mě, že v Čechách je obsazování herců vedené stále podle vzhledu. I v popisu role najdete: Vejde obtloustlá a nehezká. Je to bolavé.“

Vzpomíná na konkurz na roli Julie po absolutoriu na DAMU. „Ředitel divadla mi řekl, že jsem byla absolutní vítězkou konkurzu. A dodal: Nemůžeme vás ale vzít, protože my potřebujeme Julii a vy nejste Julie. Plakala jsem. Ale člověk se s tím musí popasovat,“ přiznává herečka známá ze seriálů Ulice, Ohnivé kuře nebo Dáma a král.

Nedávno zhubla dvacet kilo. „Směju se, že to pořád rezonuje, a udivuje mě, že se mě na to lidé pořád ptají, i když už uběhl rok. Možná mají pocit, že jsem byla koule, ale kamera přidává,“ uzavírá Anežka Rusevová.

autoři: Tereza Kostková , eh

Související