KVÍZ: Bohnický hřbitov bláznů je nejděsivější místo v Česku. Jaká tajemství skrývá?

16. červenec 2021

Hledaným místem v soutěži Pátračka Strašidelného léta je bohnický hřbitov bláznů. Metr knih od Levné knihy získává Věra Sedakovová. Gratulujeme! Vyhrát můžete i vy, další kolo Pátračky startuje v pondělí na Dvojce, do té doby si můžete své znalosti o hřbitově ověřit v kvízu. O záhadném místě je i druhá ze Strašidelných povídek, kterou si můžete pustit na webu Dvojky nebo v podcastových aplikacích. A z bohnického hřbitova bláznů bude i sobotní díl Po strašidelném Česku.  

S Dvojkou se letos o prázdninách budete bát a soutěžit. Můžete hádat podle indicií strašidelná místa v České republice a vyhrát v Pátračce báječné ceny.

Každý týden v pátek losujeme výherce, který získá metr knih. V závěrečném kole, které se uskuteční v pátek 27. srpna 2021, můžete vyhrát víkendový pobyt pro čtyři osoby v areálu Peklo Čertovina.   

metr knih - 2. týden
autor: juk
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.