Když se budeme hádat, prohádáme všechno, varuje Pavel Nový

17. říjen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pavel Nový

Na rychlost našich koní, na břitkost našich zbraní, na krásu našich žen. To je pozdrav a přípitek, který dosud používá herec Pavel Nový. Zazněl i v našem studiu.

Ještě před několika lety by lidé těžko věřili, že se dnešní rozhovor uskuteční, když si z dovolené v Egyptě přivezl u nás vzácnou chorobu. Za to, že se mu podařilo dorazit k nám do studia, vděčí lékařské vědě, konkrétně panu profesorovi Kolářovi a kladrubskému rehabilitačnímu ústavu, kam chodí dodnes plavat.

„To je důkaz toho, že spoluprací dokážeme neuvěřitelných výsledků. Když se budeme hádat, prohádáme absolutně všechno,“ říká Pavel Nový s poukazem na štafetové plavání, kterého se účastní současní, bývalí i možná budoucí klienti ústavu. A s úsměvem dodává: „To by se dalo tesat, co?“

Byl by hrázným, kdyby nebyl hercem? Jaké bylo natáčení filmu S tebou mě baví svět? Kde se objevil bez kníru? Proč slaví dvoje narozeniny?

autoři: Jiří Holoubek , mjp
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.