Jaké boty do přírody? Výsledky dTestu turistických bot i rady pro dobrý výběr

2. srpen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Turistické boty

Nezávislý spotřebitelský časopis dTest otestoval 13 modelů nízkých turistických bot. Jak si vybrat ty pravé? Máme koupit levné nebo sáhnout po dražších?

„Při testu jsme kombinovali levné i drahé boty,“ říká Tomáš Haimann z časopisu dTest. „Drahé boty dopadly poměrně dobře. Ale našli jsme i boty za poloviční cenu, které dopadly stejně jako ty drahé.“

Testovali i dobrovolníci

Turistika

„Zkoumali jsme například odolnost podrážky, její přilnavost, to znamená, jestli boty nekloužou na suchém nebo na mokrém povrchu.“ Boty testovali po dobu jednoho měsíce i dobrovolníci.

„Chodili v různých terénech a pak vyplnili dotazník, jestli jsou například boty pohodlné, jak se myjí, jak se obouvají.“ Testy zkoumaly několik kritérií. Například životnost byla dobrá u dražších bot, ale i u levnějších.

Praskání podrážek

„Mnoho nevydržely nejlevnější turistické boty z řetězce Intersport. Problémy ale vykázaly i dražší turistické boty. Třeba u bot Adidas nebo Keen, které stojí přes 3000 Kč, při laboratorní zkoušce praskla podrážka,“ popisuje Haimann.

Prodyšnost dopadla u většiny testovaných nízkých turistických bot dobře. „Špatnou prodyšnost prokázaly troje testované boty – Keen, McKinley a AlpinePro. Co se týče životnosti, dopadly nejlépe boty Lowa Innox GTXLO.“

Výsledky dTestu

  • Vítěz: The North Face Ultra Fastpack III GTX
  • Výhodný nákup: Salomon Outline GTX (stojí o polovinu méně než vítězné, ale nabídnou srovnatelnou kvalitu)
Spustit audio

Související