Jak konflikt na Ukrajině vnímají mladí lidé, vysvětluje historik Vojtěch Vlček, organizátor pomoci uprchlíkům ve farnosti Stará Bělá
Proč se právě farnost Stará Bělá stala přirozeným centrem pomoci uprchlíkům z Ukrajiny? Jakou roli v tom sehrálo 5 listů papíru, které Vojtěch Vlček před rokem rozložil na stolky po jedné mši? Dbá na to, aby pomoc byla transparentní? Proč se jeho hlavním profesním zájmem staly osudy řádů a řeholních kongregací a jejich představitelů za totality? Jak konflikt na Ukrajině vnímají mladí lidé, jeho žáci? Co uprchlíci stále potřebují a čím strádají? Co dělá radost jejich dětem?
Související
-
Červená řepa a hodně lásky. Ukrajinský boršč z Prahy hojí stesky po domově a chutná i turistům
Tradiční ukrajinský boršč dal název bistru The Boršč a my jsme se přišli podívat, jak specialita zákazníkům chutná. Podniku lidé po domácku říkají Boršárna.
-
Rozdrcené Rusko? To si nikdo neumí představit. Pravděpodobné je zamrznutí konfliktu
Před rokem napadlo Rusko Ukrajinu. Jak daleko je mír? Jaká je podpora Ukrajiny ve světě? A co víme o dění za kremelskými zdmi? Poslechněte si speciál k válce na Ukrajině.
-
Michal Smetana: Příměřím násilí nekončí. Je to jenom intermezzo, z kterého by těžilo hlavně Rusko
Západ včera deklaroval, že bude i nadále podporovat Ukrajinu. Oproti tomu signatáři české iniciativy Mír a spravedlnost vyzývají k příměří. Proč je jejich myšlenka sporná?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.