Životní motto:
Jan Twardowski: „Spěchejme milovat lidi, protože rychle odcházejí.“
Co dělám v rozhlase:
Od dubna 2015 každých 14 dnů moderuji nedělní Jak to vidí...
Ale je to už poměrně dlouho, co jsem začal sbíral své první zkušenosti s mediálním světem. Bylo to v Českém rozhlase Hradec Králové. Moc jsem si to tam zamiloval. Mimo jiné i díky skvělé partě rozhlasáků. Jezdil jsem tam občas do vysílání Nokturna pro osamělá srdce, které moderovala už zesnulá Martička Ružičková. Ta mne naučila usmívat se na posluchače, které sice nevidíme, ale oni náš úsměv slyší. A tak jsem rád, že se v nedělní ráno mohu usmívat na posluchače a hosta v pořadu Jak to vidí...
Mimo rozhlas:
Jsem knězem polského původu, který od roku 1992 působí v Česku. Už v dětství byla práce fotografa nebo novináře mým snem. Sice moc nefotím, ale tu a tam píšu do různých periodik své glosy nebo fejetony. A od roku 2011 moderuji v České televizi pořad Uchem jehly.
Co mě baví:
Miluji sport. Kdysi jsem hrával fotbal. Teď už jsem pasivním sportovcem, ale golf nebo tenis si rád dám aktivně.
Všechny články
-
Proč lidé z Hlučínska těžce přijímají pomoc, vysvětluje sociální pracovnice Helena Krautwurstová
Helena Krautwurstová je jednou z oceněných v celostátní soutěži Národní cena sociálních služeb. Je rozdíl mezi pečovatelskou službou a osobní asistencí?
-
Jak konflikt na Ukrajině vnímají mladí lidé, jeho žáci, vysvětluje historik Vojtěch Vlček
Proč se farnost Stará Bělá stala přirozeným centrem pomoci uprchlíkům z Ukrajiny? A proč ho zajímají osudy řádů, řeholních kongregací a jejich představitelů za totality?
-
Krasoplavec Jan Mareš z mužstva synchronizovaného plavání: Proč dělit sporty na mužské a ženské?
Kde se vzalo slovo „krasoplavci“? Kdy svět zaznamenal, že synchronizované plavání mohou provozovat i muži? Proč při tréninku akvabel trenérka ťuká do schůdků bazénu?
-
Seriály jsou současný román, říká kreativní producentka České televize Alena Müllerová
Jaké poslání má (nejen Česká) televize a proč by měla být odvážná? Co je úkolem kreativní producentky? Jak těžké je prosadit kvalitní projekt?
-
Jídlo provází všechny důležité události, říká Jiří Cočev, ředitel gastronomické školy a gymnázia
Proč jsou podle něho patrony gastronomie archandělé? Proč říká, že žáky na učilišti je třeba nejdříve uzdravit? Dá se kuchařina vyučovat online?
-
Praha má tři tisíce hektarů parků, připomněl Dan Frantík z pražského magistrátu
Kam sahá historie pražských parků a lesů? K čemu je vlastně potřebujeme? Proč se na přelomu 19. a 20. století v Praze zalesňovaly prudké svahy nad Vltavou?
-
Zaostáváme za krásou naší krajiny, soudí Dalibor Dostál, ředitel neziskové organizace Česká krajina
Jak se vystudovaný veterinář a politolog dostal k ochraně přírody? Proč říká, že je česká krajina milá? Jak se proměňuje vztah veřejnosti k přírodě?
-
Komunitní centrum sv. Ludmily na Tetíně je otevřené všem, říká jeho ředitelka Kateřina Ostatnická
Co najdeme v Komunitním centru sv. Ludmily na Tetíně a za čím tam lidé přicházejí? Jak se žije na místě s tak výraznou historií?
-
Knížek o psu Gumpovi se prodalo 150 tisíc, to je zázrak, říká spisovatel Filip Rožek
Kdy v sobě objevil literární talent a jakou roli v tom hrála jeho dcera Natálka? Na co myslel, když psal knížku Gump - Pes, který naučil lidi žít?
-
Jsou místa, kde je včel mnoho, a z toho plynou jejich nemoci, připomíná včelař Milan Šimonovský
Jak se Pražák dostane ke včelaření? Přežily by dnes včely bez člověka? Co se děje na trubčím shromaždišti? Jak je možné, že úly neplesniví, i když je v nich vlhko?
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »