Několik let sepisoval jeden z nejznámějších a nejúspěšnějších českých umělců Karel Gott svoji rozsáhlou autobiografii Má cesta za štěstím. Jejího vydání se bohužel nedožil. Fanoušci měli možnost objemnou knihu otevřít až víc než rok a půl po jeho odchodu. Řadě z nich přesto zněl při čtení v uších jeho specifický a jasně rozpoznatelný hlas.

Jak by to asi znělo, kdyby měl Karel Gott skutečně možnost načíst pro své posluchače sám to, co napsal?

Český rozhlas se v roce, kdy slaví 100. výročí zahájení pravidelného vysílání, opět přihlásil ke své roli průkopníka moderních technologií a hlas Karla Gotta vrátil pomocí umělé inteligence a s vědomím manželky Ivany Gottové zpět do éteru, aby mohl navždy promlouvat k posluchačům.

Projekt Gott navždy se stal hitem letních prázdnin. Zaznamenal přes jeden milion on demand poslechů a je nejposlouchanějším literárně-dramatickým dílem v historii Českého rozhlasu. Četba na pokračování s názvem Má cesta za štěstím, ve které vybrané pasáže čte vedle herce Igora Bareše také hlas Karla Gotta vytvořený umělou inteligencí, měla ve vysílání, na webu Dvojky a audioportálu mujRozhlas celkem 49 dílů. Kompletní zpěvákovy paměti vyjdou jako audiokniha s názvem Má cesta za štěstím na konci září.

Nejnovější články

Ve vysílání a online měli posluchači možnost četbu na pokračování z knihy Má cesta na štěstím slyšet od poloviny července do konce srpna 2023. Český rozhlas má do budoucna práva i k několika reprízám. „Mám radost, že projekt GOTT NAVŽDY, který jsme představili v rámci oslav 100. výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání, zaznamenal u posluchačů rekordní úspěch a stal se doposud nejposlouchanější četbou na pokračování Českého rozhlasu. Projektem jsme navázali na bohatou spolupráci s Karlem Gottem a přinesli posluchačům detailní pohled na jeho mimořádnou kariéru i soukromý život,“ říká generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Mohlo by vás zajímat

Sledujte nás