Autobiografie Karla Gotta Má cesta za štěstím má rozhlasovou podobu. Četbu na pokračování vysílá od 14. července stanice Dvojka. Příběhy ze života nejúspěšnějšího českého zpěváka posluchačům předčítá herec Igor Bareš a umělá inteligence hlasem Karla Gotta. O čem se v souvislosti s unikátním projektem mluví?
Nejnovější články
-
Rizika AI přeceňujeme především kvůli novosti technologie, myslí si novinář Koubský
Je důvod se obávat zneužití možností umělé inteligence? Debatují právnička Linda Kolaříková a novinář Petr Koubský.
-
Emocemi v hlase dokážou moderátoři a herci umělou inteligenci přebít, říká režisér
Šéfrežisér Českého rozhlasu Aleš Vrzák působil v nejužším týmu projektu Gott navždy. S Lucií Výbornou mluvil mimo jiné o etice práce s umělou inteligencí.
-
Rozvoj umělé inteligence se musí přibrzdit, možná dojde na on-line certifikáty pravosti, míní Holý
Josef Holý upozorňuje na to, že v nedaleké budoucnosti bude mít k technologiím AI přístup prakticky každý a vymahatelnost pravidel bude obtížná.
-
Husí kůže a dojetí. Umělá inteligence promluvila hlasem Karla Gotta. Zavzpomínejte s námi
Karel Gott znovu promluvil – díky umělé inteligenci, která jeho hlasem načetla autobiografii Má cesta za štěstím. Jak projekt ČRo vznikl? A co na to říká manželka Ivana?
-
Igor Bareš načetl životopis Karla Gotta. „Dozvěděl jsem se zajímavé věci. Jsou tam citlivá místa“
V čem byla práce na zpěvákových pamětech výjimečná? „Nemám rád slovo výzva, ale v tomto případě se tomu slovu nevyhnu,“ podotýká herec. „Musel jsem se měsíc soustředit.“
-
Se svým hlasem nejsem spokojený, říkal Karel Gott v roce 1964
Zatímco první dochovaná hudební nahrávka s Karlem Gottem pochází už z roku 1962, první záznam jeho mluveného projevu je až z roku 1964.