Jak vznikl Gott navždy. Poslechněte si časosběrný dokument o unikátním projektu Českého rozhlasu

5. srpen 2023

Více než půl roku trvala příprava rozhlasového projektu GOTT NAVŽDY. Jak vznikala četba na pokračování, ve které je poprvé v Česku zapojen hlas vytvořený umělou inteligencí? Popisuje to časosběrný dokument rozhlasových reportérů Martina Pařízka a Ondřeje Vaňury. Natáčeli ho od ledna do července 2023 a zachycují v něm práci vývojářů, natáčení ve studiu, porady tvůrců i bezprostřední reakce spolupracovníků a kolegů Karla Gotta po premiéře hlasu vytvořeného umělou inteligencí.

Autoři: Martin Pařízek a Ondřej Vaňura
Účinkují: Igor Bareš, Ivana Gottová, Jindřich Matoušek, Luděk Müller, Ondřej Nováček, Jaroslav Pokorný, Lukáš Sapík, Aleš Vrzák, Jitka Zelenková, Josef Zíma, umělá inteligence hlasem Karla Gotta
Dramaturg: Lukáš Sapík
Zvuk: Iva Podzimková

UPOZORŇUJEME POSLUCHAČE, ŽE V DOKUMENTU ZNÍ HLAS KARLA GOTTA VYTVOŘENÝ UMĚLOU INTELIGENCÍ.


Premiéra: 5. 8. 2023
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.