Dcera Sofie je můj největší dar, vyznává se herečka Jitka Schneiderová

1. červen 2021

„Její dospívání je pozvolné, láskyplné a citlivé. Někdy jí říkám, ať pro mě ještě chvíli zůstane malá,“ vypráví s úsměvem Jitka Schneiderová v Blízkých setkáních. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas

„Už jsem často trapná matka, ale Sofi mě nesráží a dělá to s humorem. Když mi kamarádky říkají, jak mají jejich děti šílenou pubertu, tak to já naštěstí neznám. Jsem z ní vlastně dojatá. To, že přišla, je můj největší životní dar,“ přiznává herečka.

Hledáme rodiče

Jitka Schneiderová, Tereza Kostková

Jitka Schneiderová ráda spolupracuje s charitativními organizacemi.

„Moje velká srdcovka je projekt Hledáme rodiče. Myslím, že pěstounská péče je důležitá proto, aby děti nekončily v institucích. Je ostudné, že jsme jedna z posledních zemí v Evropě, která má kojenecké ústavy. Je to složité, ale doufám, že se to konečně změní,“ dodává.

V čem je jí dcera podobná? Co je iniciativa 8000 důvodů? Kde jí uvidíme v létě hrát?

autoři: Tereza Kostková , mis

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.