Když má člověk v sobě smutek, musí na to s humorem, radí Simona Stašová
Jednou z jejích nesmazatelných postav je maminka ve filmu Pelíšky. „Takových rolí bych si zahrála ještě víc,“ svěřuje se populární herečka v Blízkých setkáních. Pokud máte rozhovry rádi, dejte podcastu Blízká setkání až do 6. června svůj hlas v anketě Podcast roku.
„Mami, to zase bude rajská? Co vidíš? Kuře! Tak vidíš.“ Kdo by neznal tento dialog mezi matkou a dcerou ve zmíněném snímku? „Tyhle role když mi někdo nabídne! Ty rozsévají pozitivní věci. A těch negativních je spousta. Vážení posluchači, rozsévejte radost, protože vás za to budou mít lidi rádi,“ vybízí herečka.
O smutku a radosti
Společně se svojí maminkou Jiřinou Bohdalovou si zahrála ve filmu Přítelkyně z domu smutku. „Zahrála jsem si holku, která milovala holky. Ale byla to pozitivní a všeobjímající žena a já mám hrozně ráda tyhle lidi, kteří mají v sobě smutek. Já si v sobě smutek taky nesu a právě proto se na všechno dívám z humorného hlediska. Když má člověk v sobě smutek, musí na to s humorem. To je to krásné, co my Češi máme v sobě,“ uzavírá Simona Stašová.
Co bychom se mohli od Italů naučit? Chtěla by dnes žít jinde? Co jí dodává energii? Co čte a jak relaxuje?
Související
-
Simona Stašová: Na jevišti si kompenzuju všechny svoje prohry. Umejvám a peru svoji duši
Prý zraje jako víno. A početné ceny tomu nasvědčují. Přestože teď už si může dovolit hrát, cokoli chce a kdy chce, stojí na jevišti skoro každý den. A pořád má vyprodáno.
-
Simona Stašová a Jaroslav Repetný v Rozpravách Milana Heina
Talkshow tentokrát z kulturního domu v Sedlčanech.
-
Bohdalce je devadesát! Pusťte si Tobogan s hvězdnými gratulanty. Poprvé zní i píseň Vystřelená
Když oslava, tak pořádná! V sobotu 1. května slaví Jiřina Bohdalová v Toboganu na Dvojce devadesáté narozeniny. Popřát přišly slavné hvězdy. Moderuje Aleš Cibulka.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.