Co dělám v rozhlase:
Jsem jedním z pravidelných komentátorů pořadu Jak to vidí... Občas povídám o ekologii, evoluci a ochraně přírody.
Mimo rozhlas:
Jsem profesor na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a ředitel Centra pro teoretická studia, společného pracoviště UK a AV ČR. Zabývám se makroekologií, biologickou rozmanitostí, evoluční ekologií, ekologickou teorií a biogeografií. Zejména tím, proč je někde víc druhů než někde jinde a proč různá zvířata žijí na různých místech a jsou různě početná.
Co mě baví:
Jezdit terénním autem po afrických savanách, pozorovat zvířata, počítat ptáky, přednášet o přírodě a přírodovědě, pít víno a hledět na jižní kříž, pít pivo a mluvit přitom se zajímavými lidmi, číst, psát a počítat.
Všechny články
-
David Storch: Z přírody bereme všechno, co se dá. Udržitelné je hospodaření, které netlačí na pilu
Hospodaříme na horních mezích udržitelnosti a chceme vytěžit maximum. To není dobře, upozorňuje biolog David Storch.
-
David Storch: Válka o vodu? Tři africké země k tomu nemusejí mít daleko
Kontroverzní etiopská přehrada na jednom z přítoků Nilu se plní vodou, což znervózňuje Egypt a Súdán. Zadržování vody na horním toku Nilu by pro ně bylo fatální.
-
David Storch: Pandemie hraje do karet pytlákům i ilegálnímu odlesňování Amazonie
Vliv pandemie na klima je podle vědců zatím neznatelný. Přesto koronavirová krize přírodu citelně zasáhla
-
David Storch: Je podezřelé, že se nový koronavirus objevil zrovna tam, kde se jimi zabývají
Zdroj původní nákazy novým typem koronaviru možná nikdy nezjistíme. Je ale podezřelé, že se objevil ve Wu-chanu, kde existuje ústav, který se jimi zabývá, podotýká biolog.
-
David Storch: Občas se prostě stává, že je velký vítr
Bouře Sabine nakonec nedosáhla síly orkánu, před čímž meteorologové varovali. Je to ale běžný jev? Anebo je výsledkem globálních klimatických změn?
-
David Storch: Vysazování stromů může mít negativní následky
Ministerstvo teď nabízí dotace každému na výsadbu stromů. Biolog varuje před masivním vysazováním a zpochybňuje argument kyslíku. Kolik kyslíku stromy skutečně vyrobí?
-
David Storch: Letos je rok hrabošů. Plošné trávení je ale nepřípustné
V polovině prázdnin se rozhořel spor mezi zemědělci a ekology kvůli přemnoženým hrabošům. Úřady ale jejich plošné trávení nepovolily. Proč vlastně tolik vadí ekologům?
-
David Storch: Motýlů u nás neubývá kvůli velkým lánům řepky
Často parodovaný výrok premiéra Babiše znovu upozornil, že u nás vymřelo asi 10 % druhů motýlů a jiného hmyzu. Může za to ústup tradičního zemědělství.
-
David Storch: Hmyzu ubývá, ale ne všude. Žijeme v době prudkých změn
Svět nedávno obletěla zpráva, že po celém světě dochází k vymírání hmyzu. „S hmyzem se něco děje, ale skoro nic o tom nevíme,“ říká v pořadu Jak to vidí biolog David Storch
-
David Storch: Nikdy nebylo v biosféře tolik dusíku. Změny v...
Industrializace, intenzifikace, zavádění nových plodin a masivní využívání dusíkatých hnojiv. To jsou ve zkratce nejzásadnější změny, kterými prošlo zemědělství za ...
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- následující ›
- poslední »