Coco Chanel. Z klášterního sirotčince mezi společenskou smetánku

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Coco Chanel

Celým jménem se jmenovala Gabrielle Bonheur Chanel. Byla jedna z nejslavnějších osobností módního světa. Napsala Denisa Hrnčířová. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Opěvovaná a zároveň kontroverzní osobnost. Narodila se na okraji společnosti hrubiánskému otci, který jí po smrti matky neváhal dát do klášterního sirotčince.

V prvních letech života žila v bídě a snila o tom, že jednou bude bohatá. Z bídy se chtěla dostat za každou cenu a jakýmkoli způsobem. Díky své bojovné povaze a výjimečnému talentu se jí to podařilo.

Byla či nebyla agentkou německé rozvědky?

Za druhé světové války byla podle některých zdrojů agentkou německé rozvědky. Ačkoli to sama popřela, je její osobnost dnes vnímána poněkud kontroverzně.

Jak získala přezdívku Coco a jaká byla její cesta mezi společenskou smetánku? Jaký byl  osud „královny módy“ za 2. světové války?

Další Příběhy z kalendáře nás zavedou na vlakové nádraží v centru Prahy.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související