Lednicko-valtický areál. Skvostný komplex rodu Lichtenštejnů na jihu Moravy

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Lednicko-valtický areál

Po pádu železné opony začal okolní svět objevovat rozsáhlé kulturní dědictví České republiky. Jedna po druhé byly jednotlivé památky zapisovány na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Na Lednicko-valtický areál došlo přesně před 25 lety. Zatímco většina stejně chráněných památek v České republice jsou spíše stavby nebo městské rezervace, Lednicko-valtický areál je chráněný krajinný celek.

Areál respektuje přírodu i místní genius loci

Jedná se patrně o nejrozsáhlejší krajinný komplex na světě, který má na svědomí jeden z nejbohatších šlechtických rodů v našich zemích – Lichtenštejnové.

Jejich citlivé propojování architektury s okolní přírodou a respektování genia loci již před staletími v mnohém předznamenalo, jak se ke krajině chováme dnes.

Další Příběhy z kalendáře jsou věnované nejstarší záchranné službě na světě.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

autoři: Jan Kovařík , Tereza Stýblová , Ondřej David
Spustit audio

Související