Mata Hari: Špiónský životopis

11. srpen 2014

Dramatizovaný životopis plný klamu, legend, polopravd i šťastných náhod. S Valerií Zavadskou v hlavní roli.

Kým vlastně Margaretha Geertruida Zelleová alias Mata Hari (1876–1917) byla? A kým se silou své vůle nakonec stala? Co všechno zažila a co všechno si jen vymyslela? A může se za ženskou lež zaplatit cena nejvyšší?

Jaké měla žena původem z Holandska ke špionství důvody? Jaký byl její motiv a duševní pochody? Je pravda, že to, co se jí zdálo dobrodružstvím bylo nakonec jen další etapou cesty k tragickému konci?

(Ne)uvěřitelný scénář ze špiónského nebe či pekla pro Dvojku napsala Ivana Pustějovská. Režisér Michal Bureš pak do role femme fatal obsadil Valerii Zawadskou. Jejího překvapivého společníka namluvil Dušan Urban.

autor: ipu
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová