Nejlepší audioknihy zdarma, o kterých jste určitě nevěděli. Krimi, komedie i audio pohádky pro děti

Hledáte, co poslouchat v autě, k práci, při běhání anebo na dobrou noc? Vybíráme pro vás to nejlepší z mluveného slova dostupného zdarma.

Mluvené slovo má v rozhlase tu nejdelší tradici. Stanice Český rozhlas Dvojka je navíc tradiční partner ankety Audiokniha roku. Pod tímto článkem je tak pro vás připravený editorský výběr bestesellerů všech žánrů: detektivek, hororu, sci-fi povídek, fantasy, audio pohádek, povinné četby i poezie. Mnoho krásných her a četeb na pokračování má prodlouženou dobu poslechu až na měsíc, zaposlouchejte se.

Zdarma ke stažení

Většinu z našich audioknih nenajdete v naší mobilní aplikaci mujRozhlas. Poslouchat je tak můžete kdykoli online i offline.

Pokud posloucháte na dobrou noc, aplikace mujRozhlas nabízí i funkci uspat, která vám audioknihu po čase sama vypne.

Krimi, historie i Harry Potter

Do výběru jsme ale zařadili i třeba podcast Historie českého zločinu Harry Potter a stroj času. Historie českého zločinu přináší ten nejlepší mix mezi krimi a historickým dokumentem. Jde vlastně o detektivky s komentářem odborníka. Věříme, že si ho užijete.

Když to nejlepší nestačí

Na stránce Hry a četba na Dvojce najdete každý týden nové audioknihy a mluvené slovo k online poslechu zdarma. Podobnou nabídku nabízí i stanice Vltava.

Na stránkách Rádia Junior najdete každý týden nové audio pohádky nebo dobrodružné příběhy pro děti.

Čtenářský deník nabízí povinnou českou i světovou četbu dokonce zdarma i ke stažení. Včetně klasických českých pohádek z pera Boženy Němcové nebo Karla Jaromíra Erbena.

Některé z audioknih najdete i na YouTube kanálu Dvojky.

Nejlepší audioknihy zdarma

Stránky

Vybíráme z poslechu na Dvojce