Apríl aneb 1. dubna si nikdo nemůže být ničím jistý. Angličané slaví svátek bláznů 32. března

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Aprílové žertíky
0:00
/
0:00

Lidé se rádi zlobí aprílovými žertíky a pozadu nezůstávají ani média, která vypouštějí hoaxy či poetičtěji řečeno novinářské kachny. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky, v mujRozhlas a v podcastových aplikacích. Napsal Filip Jan Zvolský.

Dříve se v tento den lidé posílali do obchodu pro nové mezery do žebříku, nebo bublinky do vodováhy. To už se dnes nenosí a na pořadu dne jsou trošku drsnější kanadské žertíky.

Přitom Kanada nijak zvlášť nefiguruje ve vývoji tohoto svátku bláznů. Jeho prapočátky nacházíme kdesi v Íránu, vývoj šel přes starý Řím, Anglii, Francii a od 17. století je tento svátek nesvátek slaví doma i u nás. Netradiční historku mají Angličané, kteří Apríla označují jako 32. března. 

Další Příběhy z kalendáře budou věnované jednomu z největších pohádkářů světa. Je nejpřekládanějším dánským autorem.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související