Zvony bez věží cinkat neumějí. Příběh k výročí postavení věží katedrály sv. Petra a Pavla v Brně

31. říjen 2021

Malá Bára si ráda vymýšlí a spoléhá na svou fantazii. Rodiče se na ni často zlobí, že nemluví pravdu. Ale Bára je přesvědčená, že nelže. Poslouchejte v premiéře.

Účinkují: Jakub Svojanovský, Coco Rafajová, Diana Toniková, Ondřej Brousek, Jaroslava Pokorná, Miroslav Hanuš, Aleš Procházka, Viktor Kuzník, Jana Kubátová, Apolena Veldová, Zuzana Hykyšová a Miroslav Hruška
Napsal: Štěpán Vranešic
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Hudba: Ondřej Gášek
Režie: Josef Kačmarčík
Premiéra: 31. 10. 2021

Všechno je tak, jak říká! Dobře přece ví, že si může povídat s kýmkoli, když to bude nutné. Třeba i se ztraceným zvonem Vašíkem, který nenašel cestu domů. Na Bílou sobotu se vracel z Říma a netrefil zpátky do věže. Pokud nenajde své místo do večera, zreziví. Něco takového Bára přece nedopustí! Snaží se pro záchranu svého kamaráda udělat maximum. Vždyť přece na kamarádství je nejdůležitější, že si dva navzájem pomáhají a sdílejí své starosti a radosti. Třeba tohle Bára při putování Brnem pochopí. Díky svému úsilí se seznámí i s neslušným panáčkem a chrličem na kostele sv. Jakuba, s věžičkami Staré radnice i s kastelánem hradu Špilberk.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio