Ať žije divadlo! Ať žijí knížky! Český rozhlas Dvojka spouští 12hodinový živý maraton na podporu české kultury

Dana Černá

Herečka byla hostem přímo ve studiu Ranní Dvojky spolu s kolegou z Činoherního klubu Martinem Fingerem. Spolu sehráli i etudu z představení Kati, kde hraje i moderátor Dalibor Gondík.

Jakou knihu by si teď určitě každý měl přečíst?

Pavla Horáková: Teorie podivnosti (Argo)

Strašně mě to okouzlilo. Zaprvé se to odehrává v místech, kudy denně chodím. Žitná, Karlák, nábřeží... A ona si tam všímá těch úplně nejobyčejnějších věcí. Prostě jde pěšky z nábřeží do Žitný a já mám pocit, že snad přesně vím, o kterém houmlesákovi mluví nebo o které kavárně, pekárně. A přitom ta kniha má tajemství, má vývoj. Já jsem jí načítala pro Český rozhlas Vltavu a strašně mě bavila, zaujala a všude jí doporučuju.

Na jakou událost ze živé kultury se těšíte?

Chtěla bych vidět produkci Vršovického divadla Mana. Mají tam strašně zajímavé tituly. Začali vlastně z ničeho, ten prostor je starý, ale diváci se tam učí chodit. Anebo se strašně těším do malé Violy. Anebo na naše Katy do Činoherního klubu. A pak taky dcera hraje na harfu a má zrušené koncerty, tak strašně ráda půjdu na její koncerty. S diváky.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.