Ať žije divadlo! Ať žijí knížky! Český rozhlas Dvojka spouští 12hodinový živý maraton na podporu české kultury

Dana Batulková

Herečka bude hostem Odpoledne s Dvojkou ve čtvrtek 9. dubna 2020 po 14:00.

Jakou knihu by si teď určitě každý měl přečíst?

Haruki Murakami (Odeon)

Už mám od něj všechno přečtené. On je takový snový, dá se u něj hodně utéct od reality. Sama jsem si teď objednala nějaké knihy od Chaima Potoka, Salingera. A momentálně čtu Geniální přítelkyně Eleny Ferrante.

Na jakou událost ze živé kultury se těšíte?

Vršovické divadlo Mana: Podzimní sonáta

Určitě byste měli přijít k nám do Městských divadel pražských. V červnu měla být premiéra Vojny a míru, asi bude na podzim. Já hraju třeba v Havlově žebrácké opeře nebo v Romeovi a Julii. Hrajeme tam Tančírnu. A těsně před krizí jsem zkoušela v divadle Mana Bergmanovu Podzimní sonátu. Premiéra je taky odložená. Asi na podzim.

autor: Mirek Vaňura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.