Ať žije divadlo! Ať žijí knížky! Český rozhlas Dvojka spouští 12hodinový živý maraton na podporu české kultury

Martha Issová

Herečka Dejvického divadla byla hostem Ranní Dvojky. Na to, jak zvládá současnou těžkou situaci, se jí ptal moderátor Dalibor Gondík.

Jakou knihu by si teď určitě každý měl přečíst?

Eva Límanová: Chodí pešek okolo (Argo)

Sestra Ivana Passera, autora mého oblíbeného filmu Intimní osvětlení, napsala krásnou autobiografickou knihu o jejich dětství. A já jí zrovna teď čtu.

Na jakou událost ze živé kultury se těší?

Na jakékoli představení v mém milovaném Dejvickém divadle.

Třeba na představení Vzkříšení, kde hraju. Ale těším se v podstatě na jakékoli, během kterého uvidím svoje kolegy. Protože se mi po nich strašně stýská. Je dobré, že si člověk uvědomí, jak rád má svoje kamarády a jaké štěstí ho potkalo, že se může v práci pohybovat mezi lidmi, s kterými mu je tak dobře.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.