Zhoršuje čokoláda akné?

24. červen 2016

Znáte to: vytlačit pupínky bolí. „A navíc nepomáhá,“ upozorňuje lékárnice Michaela Šímová. Akné je zánětlivé onemocnění mazových žláz. Na jeho léčbu se musí jít přes celý organismus. Co doopravdy škodí a co naopak pomáhá?

Pomáhá pročištění celého organismu. „Na to máme probiotika a čistící čajové směsi,“ doporučuje lékárnice Michaela Šímová. Obsahují třeba květ ibišku, list pampelišky, měsíček, třapatku, jetel a vřes. Bylinkářka Mirka Paclová doporučuje ještě pití hormonálních čajů, třeba z třezalky a kontryhele.

Nejezte okurky!

Jak říká, když se proplachujete zevnitř a trošku dbáte na stravu, začne se to odrážet na obličeji. Podle jejích zkušenosti ale akné nezhoršuje čokoláda, jak se traduje. Tedy ta opravdová a poctivá. „Ale kyselé okurky a palčivá masa skutečně nedělají dobrotu.“

Recept na zanícené pupínky

Ty nejlepší zkušenosti má s omýváním obličeje silným čajem z řebříčku, sedmikrásky a violky trojbarevné. „Zapaříme dvě lžíce bylin malým šálkem vody, necháme vylouhovat a zchladnout.“ Na samotné zanícené pupínky nebo afty doporučuje aplikovat křen s citrónovou šťávou nebo jablečným octem.

Audiozáznamy pořadu Kouzelné bylinky najdete také v Archivu pořadů.

autoři: ide , eh
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...