Žena upír

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ženich a nevěsta (30. léta, ilustrační snímek)
0:00
/
0:00

Na Velikonoce roku 1932 objevili obyvatelé domu v Praze Košířích v kolonii Na Cibulce hrůzný nález – muže s proříznutým hrdlem. Spáchal poštovní podúředník sebevraždu, anebo v tom měla prsty jeho žena?

 
Scénář: Jitka Škápíková
Komentář: policejní historik Miloš Vaněček
Účinkují: Marcela Nohýnková, Radek Zima, Filip Kaňkovský, Antonie Talacková, Zuzana Kajnarová-Říčařová, Petr Halíček, Lukáš Hlavica, Pavel Batěk, Svatopluk Schuller
Zvukový mistr: Tomáš Gsöllhofer
Zvukové efekty: Petr Šplíchal
Režie: Jaroslav Kodeš
Premiéra: 15. 4. 2020

Třiatřicetiletá Anna Marešová, rozená Sýkorová se za osmačtyřicetiletého poštovního podúředníka Antonína Válka provdala v červenci 1930. Od svatby uplynuly necelé dva roky, když domovnice Marie Melicharová oznámila nález mrtvoly ve vilce v kolonii Na Cibulce č. p. 424.

Antonín Válek ležel v ložnici naznak s rozhozenýma rukama. Na krku měl hlubokou řeznou ránu a kolem těla kaluž zaschlé krve. U pravé ruky oběti ležel kuchyňský nůž.

Ohledání místa činu kriminalistům napovědělo, že těsně před smrtí byla oběť nejspíš s nějakou ženou. Manželka zavražděného podúředníka byla hned hlavní podezřelou. Četníci si pro ni ovšem museli dojet do domu jejích rodičů v Jirnech. Svoji vinu důrazně popřela…

Spustit audio
autoři: Jitka Škápíková , and

Odebírat podcast

Související