Že bych herce mlátil mikrofonem, to ne. Občas se ale vnitřně rozzuřím, přiznává režisér Lukáš Hlavica

16. květen 2023

Jak to vypadá, když režíruje? „Předehrávání se dopouštím, ale říkám tomu, že demonstruji pocit. Snažím si to zakázat, ale asi nemám tu trpělivost. U režie jsem vehementní,“ přiznává herec a režisér. Rozzuřil někdy režiséra on sám jako herec? Mívá o sobě pochyby? Proč říká, že režisérem se člověk nestává, ale musí se jím prohlásit? A co přeje rozhlasu ke 100 letům?

Lukáš Hlavica

Co si má člověk představit pod slovem vehementní? „Že bych herce mlátil mikrofonem, to ne. Občas se vnitřně rozzuřím, ale v rozhlase to herci ve studiu neslyší, takže se v režii vybouřím a pak řeknu: Bylo to výborné, ale vezmeme to ještě jednou,“ popisuje Lukáš Hlavica. „To je velká výhoda tohoto média.“

Jednou prý sebou dokonce v režii vzteky praštil o zem. „Už jsem to nevydržel. Dramaturgyně se pravděpodobně vyděsila, protože se asi běžně nestává, aby sebou režisér najednou říznul o zem. Proč? Zoufalstvím nad tím, že nebyl pochopen. Dokonce jedním z nejvýznamnějších českých herců! O to je to pikantnější. A nebudu jmenovat,“ usmívá se Lukáš Hlavica.

autoři: Tereza Kostková , eh
Spustit audio

Související